5 adımda yatak odasında mevsim ferahlığı

Yaz aylarında birkaç ufak dokunuşla; beyazın pastellerle buluştuğu, goldların ışıldadığı, ayna ve cam ürünlerle şeffaflığın eklendiği, uçuşan tüllerin arasından bolca güneş ışığının girdiği ferah bir görünüm ekleyebilirsiniz.

Yazın hepimiz ferahlık hissini evimizin her odasında isteriz. Yatak odasında bu havayı yakalamak içinse beyazın ana renk olduğu bir dekorasyonda pastel tonlara zarif ve romantik detaylar eklemek, pencerelerde tül perdeler kullanarak gün ışığının içeriye dolmasını sağlamak bile yeterli olur.

GOLD DETAYLAR

Gold detaylar şıklık katar. Abajurda, boy aynasında, çerçevelerde ya da hepsinde kullanarak şık bir detay olarak dekorasyona ekleyebilirsiniz.

DUVARDA GALERİ HAVASI

Fotoğraf: posterstore.nz

Duvarda galeri havası yaratın. Yatak başı kullanmak yerine duvara farklı ebatlarda ve içinde birbiriyle uyumlu iç acıcı posterlerin olduğu çerçeveler asmak dinginlik hissini pekiştirir.

PASTEL PEMBE VE MİNT YEŞİLİ

Pastel pembe ve mint yeşilin uyumunu taşıyın. Yatak başı duvarını yeşilin uçuk bir tonunda boyayarak taze bir görünüm yakalayın. Onu pastel pembe bir pufla tamamlayın. Çerçeve içerisinde kullanacağınız posterlerde de bu tonlara yönelebilirsiniz.

AYDINLIK HİSSİNİ ARTTIRAN AKSESUARLAR

Aydınlık hissini artıracak aksesuarlara yönelin. Büyük bir boy aynası kullanın. Eğer vazo gibi aksesuarlar kullanacaksanız onları da şeffaf cam olanlardan seçin.

BOTANİK ETKİLER

Pastel renklerin arasına biraz botanik etkiler eklemek hiç fena olmaz. Büyük yapraklı yeşil bitkiler ekleyin. Posterlerinizde de botanik desenli olanları seçebilirsiniz.