5 adımda daha yaratıcı olun!

El işçiliği, örgü, kağıt süsleme, ahşap boyama… El sanatlarını dekorasyonun bir parçası yaparken yaratıcılığı artırmaya yardımcı 5 düzen adımına dikkat edin.

Doğru silahlar donanın
Kendin yap projeleriyle kişisel bir dekorasyon uygularken, doğru malzeme ve aletler kullanmak önemli. Bauhaus, Koçtaş, Tekzen, Baumax, Dizayn’ım gibi yapı marketler dışında, online olarak da sipariş verebilirsiniz. Ancak bu durumda neyi, nasıl sipariş edeceğiniz konusunda uzmanlaşmış olmanız gerekiyor. www.ustayapimarket.com, www.starwoodyapimarket.com.tr, www.banioyapimarket.com
Çalışma alanı düzeni
Eviniz ne kadar küçük olursa olsun, yaratıcı projeler için özel bir alan ayırın. İşin cinsine göre bir çalışma tezgahı/masası ve malzemeler için kolay taşınabilen bir kutu bulundurun. Ahşap boyama veya el işi yapıyorsanız küçük bir oda yeterli. Mobilyaları eskicilerden ya da markaların hasarlı reyonlarından alarak ekstra masraftan kaçınabilirsiniz. Ayrıca www.sahibinden.com, www.2elalimsatim.com, www.spotesya.com gibi  adreslere de bakabilirsiniz.
İlham kaynakları stoğu
Küçük objelerden, kırık mobilyalara, duvarları yenilemekten atıl eşyalara kadar her şeye fikriniz mi var? Başlamadan önce evinize en uygunu hangisi, tek başına yapabilecek misiniz, bu doğru proje mi gibi sorular sorun. Araştırma yapın, dergi karıştırın ve beğendiğinizle ilham almak için “moodbord” hazırlayın. Ayrıca www.evimdergisi.com.tr, www.pinterest.com, www.tipjunkie.com gibi adresleri de ziyaret edebilirsiniz.
Zaman sihirbazı olun
Her şey yerli yerine oturdu ve hayalinizdeki proje şekillendiyse, geriye sadece zaman ayırmak kalıyor. İşin en zor yanı da bu, çünkü yoğun tempoda buna vakit ayırmak için ekstra gayret göstermeniz gerekebilir. Zaman planlama sorunu yaşıyorsanız bunu sizin için yapan www.rememberthemilk.com aplikasyonunu cep telefonu veya tablete indirerek işinizi hafifletebilirsiniz.
Sonuçtan memnun musunuz?
Belli bir zaman harcayarak ortaya çıkardığınız yaratıcı projeniz bitti. Şimdi artık sonucun keyfine varın! Yaptığınız tüm yaratıcı projeleri fotoğraflamayı unutmayın. Hatta bunu mümkünse etap etap yapın ve değişimi göz önüne serin. Eğer sonuçtan memnun kaldıysanız küçük bir stil life çalışmasıyla fotoğraflayarak www.fotokritik.com, turkiye.deviantart.com, www.flickr.com gibi fotoğraf ve fikir paylaşım sitelerinde, ya da instagram da yayınlayın.