Ev turu: 45 metrekarelik evde işlevsel köşeler ve dekorasyon

Moskova’da Int2 Mimarlık tarafından tasarlanan bu ev hem işlevselliği hem de tasarımıyla içinde yaşayanları huzur ve konfora davet ediyor.

Pastel tonlarla ustalıkla tasarlanmış bir ev… Rusya’nın başkenti Moskova’da faaliyet gösteren Int2 Mimarlık, hayalgücü ile yoğurduğu bu küçük ve şirin alanı son derece kullanışlı bir hale getirmiş. 45 metrekarelik ev firma için tam bir oyun alanına dönüşmüş.

YUMUŞAK TONLAR VE DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

Yumuşak tonlar, akıllıca düşünülen depolama çözümleri ile yaşam alanlarının her metrekaresinde son derece iyimser bir hava estiriyor. Loft bir stili olan ev her ne kadar küçük metrekareli olsa da son derece havadar ve geniş bir alanmış izlenimi yaratıyor.

TUĞLA VE PASTEL KULLANIMI

Evin stiliyle ilgili en çarpıcı noktalar ise beyaz fonda ustalıkla birleşen tuğla ve pastel kullanımı… Ayrıca hem mutfak hem de balkon oldukça küçük olmasına rağmen hem stil sahibi hem de çok kullanışlı bir alana dönüştürülmüş. Süper şirin bu daire  sanki büyülü bir cennet gibi açılıyor şehrin göbeğinde önümüze. Oysa bu küçük alan sadece üç ana yaşam  alanını buluşturuyor: Otuma odası, mutfak ve uyku alanı…

Bu evi bir cümle ile anlatacak olursak bir külahın üzerine kondurulan meyveli dondurma topları gibi demek tam da yerinde bir ta bir olurdu herhalde. Bir çocuğun gözünden mutluluğun resmi gibi…

İSKANDİNAV SICAKLIĞI

Mutfakta İskandinav bir stil var. Moskova’nın soğuk ve karanlık havasının tam aksine güneşin en sıcak tonları geometrik motiflerle birleşmiş. Basitlik ve zarafet bu alanda birbirinden ayrılmaz bir ikili gibi.

BALKON DEKORASYONU

Küçük metrekareli evlerin en büyük çıkmazı hem şık hem de kullanışlı alanlar yaratmaktır. Bu sebeple evde neredeyse hemen hemen her şey çift işlevli. Balkondaki sedirler ahşap kutulardan. İçleri ise depolama görevi üstleniyor.

BANYODA BULMACA

Bu bulmacayı çözer misiniz? Banyodaki bulmaca uygulaması çok dahiyane bir fikir! Minimal ve bir o kadar çarpıcı bir etki yaratıyor duş alanında.

UYKU ALANI

Yatak odası ana yaşam alanı içinde bir uyku alanı gibi son derece stratejik bir şekilde planlanmış. Görsel olarak yaşam alanından ayırmak için bir platform üzerinde kurgulanmış. Böylelikle bu platform bir ayırıcı görevini doğal olarak üstlenmiş oluyor. Üstelik platformun altı da depolama alanı olarak tasarlanmış.

Küçük mutfaklar için işlevsel öneriler