TERAS-DEKORASYONU
TERAS-DEKORASYONU

Teras dekorasyonu: 3 proje ile renklenen teras

Küçük terasınız ya da balkonunuz için, sadece bir gününüzü harcayarak, işlevsel olduğu kadar yapması da çok zevkli kendin yap projeleri hazırlayabilirsiniz.

TERAS DEKORASYONU PROJE 1: SERVİS ARABASINDAN SAKSILIĞA

Yapımı: Servis arabasının üst ve alt tablalarını monte etmeden önce seçtiğiniz farklı ebatta saksıları üzerine yerleştirerek ölçülerini alın. Daha sonra ince uçlu dekopajla çizginin dışına taşmadan dikkatlice kesin. Saksıları uygun deliklere yerleştirin.

Dikkat! Saksı ölçüsü alırken içiçe geçirin birinin ağzı diğerinin tabanı olacak şekilde ölçün.

Rattan koltuklu yemek takımı, renkli yastıklar, Tepe Home. Metal tepsili sehpa, çift taraflı koton kilim, rattan saksı, Emsa Landhouse sarı ve beyaz saksılar, tabaklı seramik saksı, Koçtaş. Stickat örgü askılı sepet, Ramsö şemsiye, Glödande fincan, Ikea.

TERAS DEKORASYONU PROJE 2: DUVAR RAFINDAN KİTAPLIĞA

Yapımı: Rafların dış yüzeylerini dilediğiniz renkte plastik boya ile boyayın. Bu sırada raf ölçünüze ve adete göre uygun şekilde bir kompozisyon hazırlayın. Raflar kuruduktan sonra, önce ayakları ve sonra kompozisyona göre diğerlerini birbirlerine vidalayın.

Dikkat! Rafları boyadıktan sonra içlerine akan boyaları fazla bekletmeden sulu bir bulaşık süngeriyle silin.

Maxxdepo Crocus sallanan sandalye, metal renkli sehpa seti, altincicadde. com. Çift taraflı koton kilim, Emsa Landhouse sarı ve beyaz saksılar, Koçtaş. Balıklı biblo,  English Home. Ahşap balıklar, seramik balık, yapay çiçekler, Mudo Concept. Saat,  Ramsö şemsiye, Glödande minder kılıfı, Ikea. Kırmızı metal sepet, Porland.

TERAS DEKORASYONU PROJE 3: KAŞIKLIKTAN TABAKLIĞA

Yapımı: Kaşıklığı asmadan önce içini ve dışını mat beyaza boyayın. Ancak iki kat yerine tek kat uygulayın. Kuruduktan sonra özel cilayla hafif bir eskitme işlemi yapın. Daha sonra asacağınız ürünler kadar vidalı kancaları takın, dilerseniz bunları da boyayarak asın.

Dikkat! Bardakları yerleştirirken derinliklere dikkat edin. Aksi halde koyduğunuz ürünler düşebilir.

Cafe Latte masa seti, Tepe Home. Kilim, Emsa Landhouse beyaz saksı, Koçtaş. Flags muglar, dekoratif yastıklar, yapay çiçekler, Mudo Concept. Tea time vazo, Bow çay bardağı, koton bezler, English Home. Lolipop kahve fincanı, kaseler, Paşabahçe. Beyaz metal sepet, Porland.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
FOTOĞRAFLAR: ENGİN YILDIZ
YAPIM ASİSTANI: EZGİ AĞGÜL/ ALİ TEPEYURT
VİDEO YÖNETMENİ: AHMET ÖMÜT
Evim Dergisi 2016