3 farklı kimlik

Sakin, tasarımcı ve birleştirici… Bu üç önemli detaya dikkat ederek tıpkı bu fotoğraflarda olduğu gibi yaşam alanlarınıza yeni kimlikler kazandırabilirsiniz.

Duvarları buz grisi boyanmış yemek odasında zemin için işlenmemiş masif meşe parke tercih edilmiş. Grinin farklı tonlarında kürk yastıklar ve petrol mavisi tabureyi ışıltılı dore bir vazo ve koton kilim tamamlıyor. www.bloomingville.dk

1. Sakin: Çin’in Dongbei ve Shadong bölgelerine ait masif karaağaç yemek masası doğanın tüm özelliklerini üzerinde taşıyor. Siz de bu tarza ham denecek kadar doğal bir malzemenin sakinleştirici ve dengeleyici etkisini dekorasyonunuza enjekte edebilirsiniz.
2. Tasarımcı: Aynı mekanda stilinizi ya da beğendiğiniz formları vurgulamak için çarpıcı bir parçaya yer verin. Bu tarz ürünler için sevdiğiniz bir tasarımcının koleksiyonlarını tercih edebilir ya da mekanın ana temasına aykırı, kontrast oluşturan formlara yönelebilirsiniz. Burada olduğu gibi bu ahşapla zıt duran siyah metal bir sandalye olabilir. Siz kendi mekanınıza göre karar verin, belki bir sarkıt ya da fonksiyonel sehpalar da kullanabilirsiniz.
3. Birleştiren: Doğallığı ve tasarımı birleştirici birkaç aksesuar eklemeyi ihmal etmeyin. Eğer özel bir obje ya da form üzerine koleksiyon yapıyorsanız bunu yaşam alanlarınızda kullanarak dekorasyona dahil edebilirsiniz. Bu fotoğrafta olduğu gibi duvardaki yalın hatlı, modern retro resimler etnik bir masadan endüstriyel stilde sandalyelere geçişi sağlıyor.

Krem renginin yumuşak ve sıcak etkisini azaltmamak için zeminde sarı tonlarında kayın parke, doğallığın etkisini pekiştirmek için kanepede keten ve koton zarif nakışlı yastıklar kullanılmış. Etno-modern stil, duvardaki Buda figürü ile destekleniyor.
1. Sakin: Hasır, rattan ve bambu gibi örgü mobilyalar mekanlarda her zaman ferahlatıcı ve huzurlu bir hava yaratır. Bu fotoğrafta etnomodern stili yansıtan doğal malzemeler dekorasyonun çıkış noktası olmuş.
2. Birleştiren: Aksesuar seçimlerinizi yaparken işlevsellik yerine, görselliğe önem verin. Farklı formlarda sırsız seramik objeler, biblolar ve figürleri yan yana dizerek küçük bir koleksiyon havası da yaratabilirsiniz.
3. Tasarımcı: Doğal tonlarda dekore ettiğiniz salonda tamamlayıcı mobilyalar için farklı stillerle de uyumu yakalayan İskandinav stilinin yalın formlarını tercih edebilirsiniz. Masif çam ve akçaağaç gibi açık renk ahşaplar naturalist bir dekorasyonda kilit parçalara vurguyu artırır.