2023’ün rengi cesur, coşkulu ve iyimser Viva Magenta dekorasyonda nasıl kullanılır?

Son güncelleme:

Renk otoritesi Pantone’nin yılın rengi ilan ettiği paletin en cüretkar rengi Viva Magenta mekanlara teşvik edici bir coşku ve iyimserlik enjekte ediyor. Evinizde kullanmak isterseniz önerilerimiz var.

viva Magenta dekorasyon
Galata T-103, Cubo Boya. – BO.44.30, Marshall. – Karnaval 35, Filli Boya. – Fotoğraf: FurnitureabdChoice

Kırmızı renk ailesinin özgür, dengeleyici ve kapsayıcı tonu, Pantone tarafından 2023’ün rengi olarak ilan edildi. İçinde yoğun kırmızı ve hatırı sayılır mor barındıran Viva Magenta cüretkar, heyecan verici ve optimist bir ton. Sıcak ve soğuk arasında denge sağlayan bu melez renk ruhumuzu canlandırıyor ve içsel gücümüzü geliştirmeye yardımcı oluyor.

ETKİLEYİCİ KULLANIM SENARYOLARI

onekindesign.com

Kendinizi daha güçlü hissetmeye ihtiyacınız mı var? O zaman doğru renktesiniz. Açık griler, pastel pembeler, maviler veya nötr tonlarla kullanıldığında yaşam alanlarında dinamizm sağlayan renk cesur tasarımcılara da ilham kaynağı oluyor. Beyaz bir salonda kadife bir kanepe ile cesaretinizi ortaya koyabilir, tek bir duvarı boyayarak solgun görünen yatak odanızı canlandırabilirsiniz. Daha nötr bir ev tercihiniz varsa heykelsi formda bir aydınlatma, masaya bir ikebana çiçek aranjmanı yerleştirebilir veya soyut bir mural ile dekorasyon tasarlayabilirsiniz.

Ayrıca:

  • Gelenekselden moderne, kır evinden minimale birçok stille kullanılabilen rengin bu kucaklayıcı etkisini sıcak ve samimi kurgularla buluşturun.
  • Renk çarkındaki kırmızı, turuncu, mor, mavi gibi komşu renklerle harmanlayın.
  • Pozitif, güçlü ve tutkulu renk 1920’lerin zarif Art Deco stiliyle sofistike atmosferler yaratır.
  • Viva magenta renginde dekoratif ev tekstilleri ve aksesuarlar aşırıya kaçmadığı sürece yalın bir odayı anında canlanır.
  • Mavi ve yeşilin açık tonlarıyla oldukça uyumludur.
  • Çocuk ve hobi odalarında yaratıcılığı teşvik eder.
  • Ton sür ton pembelerle monokromatik ve davetkar; eflatun, yeşil ve sarıya çalan lime yeşili gibi zıt tonlarla sıra dışı bir görsellik yaratır.