2015’e enerjik bir merhaba!

Evinizi bir oyun alanı, bir sahne gibi düşünün. O sahnenin, küçük dokunuşlarla her seferinde değişen bir dekoru olsun. İşte size 2015 dekorunuz için, temelinde mutluluk ve huzur olan birkaç öneri.

Öneri 1: Kültürlerin buluşması
Zaman sınırlı, seyahat çok kolay ama metropellerin hızlı yaşantısı 24 saatin yetmediği konusunda sınırlarımızı zorluyor. Bu sebeple dekorasyondaki 2015 eğilimleri farklı kültürleri, folklorik ve etnik detayları bir araya getirme eğiliminde. Ruhunuzu özgürleştirin! Şehirleri evinizde buluşturun!
Ben gidemesem de tüm kültürleri yaşam alanımda buluştururum
Biraz Fashavası vardır salonumda biraz Barselona. Paris’i ise unutmam mümkündeğil, feminen enerjiyi oradan alır. Bu salonda hem dostlarımla buluşurhem de çok eğlenirim.
Duvar kağıdı ve zemin Koçtaş. Halı, Atlas Halı. Sehpa, İder Mobilya. Kanepe, Tepe Home. Alçak koltuk, yerdeki renkli yastıklar, radyo, 1 ve 5 rakamlı bardaklar, geyik, Mudo Concept. Kanepedeki kırmızı ve sarı yastık, vazo, taş şamdanlar, kırmızı vazo, Crate&Barrel. Çizgili perde, beyaz yan sehpa ve tül perde, İkea. Duvardaki etnik tepsiler, kuşlu sürahi, pembe cam bardaklar, Paşabahçe. Porselen ayaklı abajur, Rooms. Turuncu yastık, Retromance.

Öneri 2: Fonksiyonel şıklık
Alışveriş seçenekleri arttıkça depolama/düzen giderek daha da önem kazanıyor. Bu sebeple fonksiyonel mobilyalar ön planda olmaya devam edecek. Açılır kapanır masalar, gizli bölmeli bol raflı konsollar gibi. Ancak 2015 bize işlevselliği tek başına getirmiyor. Çünkü işlevsel olmak tek başına yetmiyor. Yanı sıra eş zamanlı bir şıklık beklentimiz var. Daha aydınlık, işlevsel ve şık mekanlar yaratmanın peşinde olacağız.
Kahkahanın eksik olmadığı sofralar kurarım
El işleriyle zenginleşen samimi ve sıcak kır evi stili yemek odamda, kalabalık ve hep neşeli sofralarım olsun.
Duvar kağıdı, zemin döşemeleri, kroşe kuşlar, pırıltılı sofra aksesuarları, Koçtaş. Yemek masası, konsol, aydınlatma, dev yıldızlar, uzun ferforje vazo, çiçek aranjmanı, sarı ferforje mumluklar, Tepe Home. Neva marka pasta seti, Dilek Tekstil. Pastel renkli sürahiler, içindeki aranjman, cupcake formlu mumlar, gül formlu mumlar, runner, ponponlu kalp çelenk, teneke kutular, yastıklar, puf örtüsü olarak kullanılan nevresim, English Home. Sandalye şeklindeki mumluklar, saat şeklindeki demlik, küçük boy ferforje vazo, Paşabahçe. Seramik meyveler, seramik sürahi, bakır karaf, çatal bıçak seti, Mudo Concept. Keten işlemeli peçeteler, H&M Home. Demlik ve altındaki peçetelik, Rooms. Sandalyenin köşesindeki şal, Lufian.

Öneri 3: Pozitif enerji yüklemesi
Renkler ve desenlerle pozitif enerjiyi artırın! El yapımı nesneler, sanatı biraz daha iç mekanlara taşımamızı da sağlıyor. Sanatsal detaylar bizi seri üretimin tekrarlarından uzaklaştırarak kendi izlerimizi bırakabildiğimiz mekanlar yaratmaya teşvik ediyor. Özünde ise hep kendimizi anlatan mekanlar var. İyi hissetmemek için bir sebebimiz var mı?
En güzel düşlere yatak odamda dalarım
2015 için en tatlı hayaller benim olsun, düşlerim gerçekleşsin. Büyük hayaller, harika bir geleceğin de kapılarını aralar.
Karyola, tepsideki, komodindeki, çekmecedeki bardak, çiçek aranjmanı, Tepe Home. Komodin, saat, Mudo Concept. Duvar kağıdı, Koçtaş. Halı, Atlas Halı. Aydınlatma ve kuğu, All Happy Days. Komodinden sarkan bordo renkli şal, Lufian. Kitap şeklindeki kutular, Cumba. Tepsi, Paşabahçe. Pirinç abajur, New England. Ev formlu ahşap aksesuar, ahşap kutu, Crate&Barrel. Yerde duran geometrik yastık, pembe throw, ferforje sepet, H&M Home. Demlik, terlik, İkea. Yatak örtüsü, nevresim, yastık kılıfı, çarşaf ve yatağın üzerindeki yastıklar, Retromance.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNARYAPIM ASİSTANI GÜL EDA GÜRER