2014’ün renk temaları

2014’ün renk temaları globalleşen yaşamın izlerini taşıyor. Sıcak ülkelerin derin ve canlı renkleri, soğuk ilkimlerin doğallığı ile buluşuyor.

Çoğumuz siyah ve beyaz gibi zıt renkleri kombinlemekten kaçınmaz ve zorlanmaz. Ama iş koyu renkleri kullanmaya geldiğinde bir durup düşünür. Oysa bu renkler de diğerleri gibi birbiri ile doğru tonlarda kullanıldığında mekanları hem kişiselleştirir hem de şıklaştırır. Yılın favorileri bulut mavisi, gri ve tatlı kahveyi, yosun yeşili ve bejle kombinleyerek salonunuzu aydınlık ve sıcak kılabilirsiniz.

Ektorp ikili kanepe, çerçeveler, Tarnby halı, Ikea. Robert yan sehpa, Slab valiz sehpa, Heavy Duty çekmeceli dolap, Mudo Concept. Deri berjer, cam şamdan, ahşap ağaç süs, yapay çiçekler, Tepe Home. Mavi ekose yastık, mavi deri yastık, uçak biblo, abajur, gri battaniye, deri çerçeveler, fincan seti, Boyner Evde. Çizgili yastık, kahve yastık, seramik saksı, keten peçeteler, fener, Deco Center. Hasır sepet, tepsi, tiftik battaniye, keten yastık, Zara Home. Gemici ayna, www.evdebir.com

Yatak odasında leylak moru, toz pembe ve kül grisi birlikteliğinin rahatlatıcı etkisini hissedin.

Infinity karyola, ranforce nevresim takımı, Yataş. Hasır sandalye, meşe şifoniyer, Green Gate kutu, Green Gate bardak, Green Gate sürahi, Green Gate kase, pembe çiçek, beyaz mumluklar, Tepe Home. Mor triko yastık, polar battaniye, perde, kalp süs, kar tanesi süs, çiçek süs, English Home. Lila yastık, mor battaniye, mumluk, Deco Center. Tiftik mor battaniye, tüylü yastık, terlik, Zara Home. Nakışlı yastık, çerçeve, koton yatak örtüsü, Linens. Gri halı, lila halı, Arstid avize, Ikea. Duvar kağıdı, Koçtaş.

Sofistike romantizm
Yatak odasına renk seçerken bej, krem ve beyaz üçlüsünden vazgeçilmiyor. Ama yatak odasında renk kullanımı psikolojik açıdan da huzurlu olmamızı destekler. Evet belki çok koyu tonlar seçilmemeli ama leylak tonları, biraz mor ve kuğu grisi gibi pastel tonların uyumlu birlikteliği ile içinizi ısıtan, konforlu bir atmosfer yaratabilirsiniz.
Seramik mumluk, Zara Home. Lavanta banyo tuzu,
English Home. V141 Leylak pembe, DYO.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ