2 günde banyoyu yenileyin: Adım adım banyo dekorasyonu

Son güncelleme:

Evde trafiği en yüksek alanlardan biri olan banyolar aslında aynı zamanda güne ilk başladığımız odalardan biri. Onu çok fazla bütçe ve zaman harcamadan güzelleştirmek sizin elinizde.

RENKLENDİRİN

Duvar yüzeylerinden birinin rengini değiştirerek, renkli duş perdesi, renkli aksesuar ve tekstiller ekleyerek bile banyoya yeni bir görünüm katabilirsiniz.

RENK KARTELANIZI DEĞİŞTİRİN

Eğer banyonuz boydan boya seramikile kaplı değilse, değişim harekatı için boya yapmak çok iyi bir fikir. Dilerseniz seramikleri tamamlayan/tonlayan bir renkte ya da kontrast bir tonda boyayabilirsiniz. Boya seçerken dikkat etmeniz gereken tek nokta boyanın neme karşı dayanıklı olması.

banyoda-yaratıcı-dönüşüm

DUVAR KAĞIDI YA DA BOYA

Islak zemin tadilatı biraz zorlayıcı olabilir. Özellikle seramik duvar kaplamalarını değiştirecekseniz… Çünkü usta bulmanız, fayansları kırdırmanız, yeni karolar seçmeniz gerekecek. Bu sebeple modası geçen duvar kaplamalarının üzerini ıslak hacimlerle uyumlu duvar kağıdı ile kaplayarak da kısa süreli ama etkili bir değişim yapabilirsiniz. Benzer şekilde seramiklerin üzerini, bu yüzeylere özel hazırlanan boyalarla boyayarak da dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

OTURDUĞUNUZ YERE DİKKAT

Klozetin önemi banyoda çok büyük değilmiş gibi düşünsek de, bir klozet hem estetik, hem de işlevsel açıdan büyük fark yaratabiliyor. Yeni nesil süper ince vitrifiyeler banyoya estetik bir görünüm katma konusunda oldukça iddialı. Aynı zamanda kir tutmayan, kendi kendine temizleyebilen teknolojiler de işleri kolaylaştırıyor.

BANYONUN KALBİNDE NE VAR?

Hiç kuşkusuz ki banyoların kalbinde lavabolar var. Bir banyoya girer girmez odak noktasını lavabolar oluşturuyor. Hem şık, hem de estetik olan seçeneklere göz atın. Aynı zamanda lavabonun çevresini ona uyan tamamlayıcı aksesuarlarla dekore etmeyi de unutmayın.

SICAK DOKU

Ahşabın ısıtan tonlarını bir arada kullanarak sonbaharın ruhuna yakışan sıcaklıkta davetkar banyolara imza atın. Ennio banyo, Kelebek.

DUŞLAR

Duş ya da küvet alanında küçük bir değişiklik yapmak isterseniz armatürlerini değiştirebilirsiniz. Seçtiğiniz armatürün lavabo armatürünü tamamlayıcı nitelikte olmasına dikkat edin. Hem yüzeylerinin hem de stillerinin koordineli olması gerekir.

Küçük banyolar için en iyi 18 boya rengi