10 soruda en sevdiği köşede: Neslihan Yeldan

Oyuncu Neslihan Yeldan, kimi eşyaları da dönüştürerek kullandığı Ulus’taki evinde, keyifli köşeler kurgulamış.

Şu sıralar neler yapıyorsunuz?

Tatildeyim. Sezonun başlamasını bekliyorum.

İleriye yönelik projeleriniz?

Yeni sezonda iki tiyatro oyunu ile sahnede olacağım ve İstanbullu Gelin dizisi de devam ediyor olacak. Ne kadar zamandır bu evde oturuyorsunuz?

Bu semti seçmenizde ne etkili oldu?

Henüz iki ay oldu, yerleşmeye çalışıyorum. Oğlumun okuluna yakın oluşu en büyük tercih sebebim. Semtin kalitesi ve merkezi olması da benim için çok önemliydi.

Evcimen misiniz?

Evcimenim, evi özlerim, yatağımı ararım. Yorucu bir günün sonunda tek isteğim evime ve oğluma kavuşmaktır. O yüzden evin sıcak bir ambiyansı olması benim için çok önemlidir.

Evinizde nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Yemek yapmayı, yemeyi ve yedirmeyi çok severim. Ev işleriyle aram iyi değildir ama evim hep temiz ve derli toplu olmalıdır, yoksa mutsuz oluyorum.

Dekorasyona ilgi duyuyor musunuz?

Dekorasyon benim kendimi çok güçlü görmediğim bir alan olsa da evime gelen herkes tatlı bir tarzım olduğunu söyler. Ev huzurlu ve fonksiyonel olmalı. Güzel evlerin fotoğraflarına bakıp ilham almayı severim.

Evinizi siz mi dekore ettiniz?

Evi kendim dekore ettim. Eşyalarımı işime yarayacak, gözüme hoş gelecek şekilde yerleştirmeye çalıştım.

Eşyalarınızı ne sıklıkta değiştirirsiniz?

Eşyalarıma bağlıyım. Bu duygusal bağ onlar eskiyinceye ya da ben sıkılıncaya kadar sürüyor. Ancak ondan sonra vazgeçebiliyorum. Bazen ihtiyacı olana birilerine de veriyorum, bazen de dönüştürüyorum.

Evinizde en çok sevdiğiniz objeler hangileri?

Sehpamın üstünde hepsinin anlamı olan objeleri, aile fotoğraflarının çerçeveleri, bir ressam arkadaşımla boyadığımız resimler, sarı komodinim.

Evinizde en çok hangi köşeyi seviyorsunuz?

Salondaki dinlenme koltuğum günün yorgunluğu atmak için bire bir. Evin balkonu da özellikle hafif rüzgar eserken bir kahve içip şehir manzarasına bakabildiğim çok keyifli bir yer.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAF ALİ ANIL DURMAZ