10 adımda daha taze ve daha temiz evler

0

Yaşam alanlarınızın havasını tazeleyecek bir bahar temizliği için işe yarar 10 ipucumuz var.

  1. BİR GÜNÜNÜZÜ AYIRIN Bahar temizliği için takviminizde bir gün planlayın. Telefonunuzu kapatın ve en sevdiğiniz müziği açın, bu müzik sizi motive edecek, mutlu ve neşeli bir şey olsun. Gerekirse bahar temizliğine ailenizi dahil edin ve herkese yapacak birkaç görev verin. Temizlik ürünlerinizi küçük bir kovaya doldurarak yanınızda taşıyın, böylece zamandan kazanırsınız.
  2. BAŞTAN BAŞLAYIN Temizlik yaparken her zaman yukarıdan aşağıya inin. İlk önce tavandaki örümcek ağlarını temizleyin sonra zemine geçin. Önce pencereler duvarlar temizlensin sonra odanın yerlerini silin.
  3. TEMİZ HAVA İÇERİ GİRSİN Temiz hava girmesi için pencereleri açın. Özellikle toksin içeriği yüksek ürünler kullanıyorsanız, onları solumamak için bu gerçekten önemli. Eğer kilim kullanıyorsanız, bu zamanı onları havalandırmak için dışarıya asmak için iyi bir fırsat olarak kullanın.
  4. ÜRÜNLERİ BİRLEŞTİRİN Yüksek cam mutfak dolapları her türlü kiri gösterir. Bunun için önce çok amaçlı bir temizleyici kullanın ve ardından mükemmel bir parlaklık elde etmek için cam temizleyici ile parlatın.
  5. KİREÇ İLE MÜCADELE Kireçle mücadele için en büyük yardımcınız limon olacaktır. Limonu kesin, yarım limon ile kireçli alanı ovalayın, ardından durulayın. Kullanılmış limonu, içi su dolu ısıtıcınıza koyup kaynatın ve bir gece içinde bekletin. Ertesi sabah tekrar kaynatın. Böylece ısıtıcıdaki kireçleri de temizlemiş olacaksınız.
  6. YUMUŞATICI KULLANIN Yumuşatıcılar sadece kıyafetler için değildir. Duvarlar, kapı çerçeveleri ve süpürgeliklerden lekeleri temizlemek için de kullanılabilir ve evinizde şaşırtıcı derecede taze bir koku bırakır. Yalnız uygulaması biraz uzun sürebilir. Bir bardak dolusu ılık suya yarım kapak yumuşatıcı ekleyin, mikrofiber bezin üzerine az miktarda dökün ve lekeli yerleri bununla silin.
  7. LEKELERE HOŞÇA KAL DE! Duvarlarınızda inatçı izler varsa lekeyi temizlemek için yeni bir tenis topu ile silin.
  8. JALUZİLER ISLANMASIN Jaluzileri asla su ile temizlemeyin, çünkü leke bırakır. Mikrofiber bez ile silerek tozunu alın.
  9. AÇIL LAVABOM AÇIL Tıkanmayı açmak için beyaz şarap sirkesi, karbonat ve kaynamış su solüsyonu kullanın. Dökün ve bekleyin. Banyo giderlerindeki saçları eski maskara fırçası ile temizleyebilirsiniz.
  10. SİHİRLİ RULOLAR Tüyleri topladığınız ruloyu abajurların üzerindeki tozları toplamak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.