1 sehpa, 2 kostüm, 2 işlev

Oturma odanızda uzun süredir kullandığınız orta sehpaya yaza uygun bir kostüm ve yeni bir işlev kazandırmak istediğinizde bu iki öneriyi hatırlayın! Biraz boya ya da birkaç ufak değişiklikle bakın nasıl da değişecekler.

1. Oyun odasına
Küçük çocuklarınız varsa orta sehpayı renklendirerek onlar için albenisi yüksek bir oyun masasına dönüştürebilirsiniz.

Zeminde kullanılan vinil, duvar kağıdı, tabure, halı, Koçtaş. Abeküs, sehpa, ahşap oyuncak, fareler, mini at, boyalar, sarı tabure kılıfı, degrade aydınlatmalar, degrade saat, oyun sandalyesi, Ikea. Seramik araba, Mudo Concept.

MALZEMELER
Renkli akrilik boyalar • Boya kiti, ya da tek tek farklı ebatlarda fırçalar ve boya yapmak için ufak bir kap • Su • Maskeleme bantı ya da paket bantı • Karıştırma çubuğu • Cetvel • Tercihe göre mat vernik.

YAPILIŞI
Sehpanın yüzeyinin düz olduğundan emin olun. Boya yapacağınız kapta ya da ayrı bir kapta biraz su ve bir karıştırma çubuğu yardımıyla renginizi oluşturun. Masanın yüzeyini iri bir fırça ile boyayın. Ayakları boyamadan önce bir cetvel yardımıyla boyanın ne kadar alan kaplamasını istiyorsanız ona göre ölçerek maskeleme bandını yapıştırın. Ayrı bir kapta ayakları hangi ton istiyorsanız boyanızı biraz su ile karıştırarak tonunuzu elde edin. Daha ince bir fırça ile ayakları boyayın. Kurumaya bırakın. Sehpanız tamamen kuruduktan sonra maskeleme bantlarını sökebilirsiniz.

2. yatak odasına
Orta sehpanızın sadece ayaklarını bile değiştirerek ona farklı bir hava katabilirsiniz. Örneğin başucunda duran komodininizden sıkıldıysanız şimdi ona biraz yaz atmosferi katmak için böylesi bir değişim yapabilirsiniz.

Komodin ayağı olarak kullanılan tabure ayakları, çerçeve, yıldız şeklindeki aydınlatma, japon feneri, kilim, nevresim takımı, yorgan, yastıklar, çarşaf, dekoratif yastıklar, Ikea. Saat, baykuş, lavanta aranjmanı, sarı bavul formlu kumbara, Mudo Concept.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS VİDEO AHMET ÖMÜT YAPIM ASİSTANI BİLGE CANDAN YILMAZ