Yere özel çözümlerle pratik yatak odası düzeni

0

Her odanın kendi içinde bir düzeni vardır. En çok da evin dingin ve rahatlatıcı olması istenen alanı yatak odasının… Bunu yaparken kişisel ihtiyaçlarınız önceliğiniz olsun.

Uyku alanında düzen şart. Uzmanlar dingin ve rahatlatıcı bir atmosferde çok daha kolay uykuya dalındığı ve rahatça uyunduğunu belirtiyorlar. Dolayısıyla da her şeyin yerli yerinde olması gerekiyor. Yatak odası düzeni için akılcı ve parlak pek çok fikir bulabilirsiniz. Ama asıl önemli olan sizin alanınıza göre bir çözüm uygulamak. Bu yüzden öncelikle ölçülerinizi bilmelisiniz. Eğer evde ekstra bir giyinme odası planlama imkanı yoksa, ki yeni nesil şehir evlerinde bu oldukça zor, o zaman yatak odası içinde bölümlendirmek akıllıca olur. Ancak bu tarz bir oda bölümü uygulama için yatak odanızın minimum 15 m2 olması gerekiyor. Aksi halde fazla sıkışık ve bunaltıcı bir odaya dönüşebilir.

Komplement dolap sistemi, Bild ve Tvilling posterler, Knoppang çerçeveler, Tanum yolluk, Blarips çizgili nevresim, Tejn post, Ikea. Siyah vazo, keten örtü, hasır kutu seti, cam panolar, kanvas tablo, Koçtaş. Brick saksılar, Paşabahçe. Pamuklu sarı yatak örtüsü, ipek askılar, kroşe yastık kılıfı, Zara Home. Montana pamuklu battaniye, Shaggy örgü battaniye takımı, Karaca Home. Yapay çiçekler, Mudo Concept.

BİR GARDIROP, BOL DÜZEN Eğer buradaki gibi 200x h: 200 cm’lik gardırop yerleştirecek bir mesafeniz yoksa, yatak arkasına sabitleyeceğiniz 300x h: 200 cm’lik bir MDF panel yatakla duvar arasında bir hol oluşturur. Arka duvarı boydan boya açık raf ve askı sistemleri ile organize ederek küçük de olsa işlevsel bir giyinme holü organize edebilirsiniz. Panelin yatak tarafını yine kağıt ile kaplayabilirsiniz.

HEM DEKORATİF, HEM FONKSİYONEL Giyinme alanında; sandıklı puf, sehpalı ayna ya da çekmeceli, raflı boy aynası gibi dekoratif olduğu kadar depolamaya yardımcı ürünler oldukça kullanışlı. Ayrıca renkli kumaş askıları, dolap yanlarına ve duvara kalın kurdelelerle asarak da alanı kişiselleştirebilirsiniz.

Karton kutular, Koçtaş. Fubbla LED abajur, termos bardak, Gulved kapitone kılıf, Ikea. Seramik deniz kabuğu vazo, yapay kamelya, Paşabahçe. Komplement dolap sistemi, Bild ve Tvilling posterler, Knoppang çerçeveler, Tanum yolluk, Bondis saat, Samordna renkli kutu, Tjena saklama kutusu, Sockerbit sürgülü kutular, Skubb ayakkabı kutusu, Bumerang siyah ve beyaz askılar, Komplement çoklu askı, Ikea. Sarı kumaş kutu, beyaz pantolon askısı, kanvas kutular, Koçtaş. Beno kumaş puf, Bonvagon.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI İLTERİŞ BAKIRHAN

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.