Yatak odasında yemyeşil bir düş

0

Mevsime en çok yakışan yeşilin tonları ve elbette yemyeşil bitkilerle yatak odanızda huzur dolu bir atmosfer yaratabilirsiniz.

BİR MANZARA YARATIN Pastoral desenli nevresim takımları ve bol bitki ile odanıza bir botanik bahçesi havası katabilirsiniz.

BU KÖŞE BİTKİ KÖŞESİ Yatak odanızın bir köşesinde kendi botanik bahçenizi oluşturabilirsiniz.

HER YERDE BİR ÇİÇEK OLSUN Ayaklı çiçeklikler, taburelerin yanı sıra makrome çiçeklikler de duvar alanını değerlendirmenizi ve her yeri bol bol yeşillikle doldurmanızı sağlar.

Yatak odası için en uygun canlı bitkiler hangileri?

SOĞUK ALGINLIĞINA Areka, soğuk algınlığı ve sinüs problemleri için ideal. Areka bitkisi havada asılı duran kimyasalları da temizleyebiliyor.

TOKSİNLERLE SAVAŞIYOR Toksik maddeleri temizleyen bitkilere uyku odanızda yer vermeniz baş ağrısı, depresyon gibi şikayetlerin de önüne geçmenizi sağlar. Bunların en güçlülerinden biri de eğrelti çiçeği.

BOL OKSİJEN Bitkilerin tamamı gece boyunca karbonhidrat salınımı yapmıyor. Örneğin Aloe Vera geceleri de havaya oksijen salmaya devam ediyor.

HAVAYI TEMİZLİYOR Yelken çiçeği (barış çiçeği olarak da adlandırılır) yatak odasındaki havayı temizleyerek geceleri rahat uyku uyumanızı sağlar.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.