Yatak odasına renk dopingi

IKEA ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışmada, İstanbul Çiftehavuzlar’da Umay Erduman’ın yatak odasını romantik ve renkli bir yaşam alanına dönüştürdük.

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Hale Çetinok, ilk olarak ev sahibi Umay Erduman ile görüştü. Beyaz yatak odası mobilyalarını ve dolap çözümlerini beğenen Umay Hanım uzun zamandır değiştirmediği mobilyalarından memnun değildi. Bu nedenle yatak odasında beyaz mobilyalarla daha ferah bir ortam yaratıldı. Ev sahibinin en sevdiği renk mor olduğu için odanın duvarlarında renk olarak, yatak odasındaki beyaz mobilyalarla uyum içerisinde olması için pastel tonlarda çok koyu olmayan bir mor uygulandı. Odanın boyası Jotun tarafından yapıldı. Odada baharı yansıtan teksil renkleri ve kumaşlar tercih edildi. Umay Hanım’ın zevkine hitap eden nostaljik ve modern bir  yatak odası düzenlendi. Ev sahibinin kışlık ve yazlık kıyafetlerini depolamak için Pax köşe dolap çözümü  kullanılarak dolap büyütüldü. Kullanmadığı eşyaları depolaması için de dolap üstlerinde kutularla depolama  çözümü yaratıldı. Aydınlık ve sıcak bir alan yaratmak için ortam aydınlatmaları kullanıldı. Odanın tarzına uyduğu  için ev sahibine ait başucu lambaları değerlendirildi, Aksesuarlarda ise odaya uygun çiçekler ve mor renge  aksesuarlar kullanıldı. Hemnes şifoniyer kullanılarak hem depolama hem de üzerine ayna monte edilerek kişisel  bakım alanı yaratıldı. Yatak odasında yeterli alan olduğu için ekstra bir oturma köşesine de yer verildi.


Şifoniyer

Geniş çekmeceleri olan şifoniyer sayesinde saklama için daha fazla alan yaratıldı.

Koltuk
Bir oturma köşesi yaratılarak burada çizgileri yumuşak ve yuvarlak hatlı bir koltuk kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her mevsim çok sıcak

40 metrekarede sanatsal yaratıcılık