Yağ yeşili mi, mor mu?

0

YAĞ YEŞİLİ
Yağ yeşili, dekorasyonda farklı renk seçenekleriile birlikte kullanıldığında çarpıcıve oldukça modern efektler yaratabilir.Tonu alışılmadık aksesuarlar vedetaylarla kullanarak yatıştırıcı ya daheyecan verici atmosferler yaratabilirsiniz.Duvar için sıra dışı ve farklı bir renktonu olan yağ yeşilinin baskın olmasınıönlemek için rengi dengelemelisiniz.

Retro bir stil için
Yağ yeşili, 1970’lerin en popüler renklerinden.Daha güncel bir dekorasyonstiliniz varsa da modern ve retro parçalarıkarıştırarak mekanı deneyebilirsiniz.Vazo ve lambalar ile vurguyu artırabilirsiniz.Ayrıca yağ yeşili kumaş birkanepe odaya farklı bir hava kataraksizi yeni bir mobilya almaktan da kurtarabilir.Kanepenin yanına yerleştireceğinizmodern bir koltuk ve bir sehpasalonda çağdaş ve etkileyici durabilir.Retro stili pembe, turuncu ve turkuvazgibi sıcak veya siyah, gri, kahverengigibi soğuk tonlarla güncelleyebilirsiniz.

Modern yaklaşımlar
Yağ yeşilini mekanda nötr renklerle kullanarakmodernize edebilirsiniz.Beyaz veyakum beji rengin yumuşamasınayardımcı olacaktır.Grafik desenli kumaşlar,kalın ve ince çizgililerya da etnik şal desenleriyağ yeşilini daha çağdaş yorumlamanızaimkan tanır. Salonda kullanıyorsanızşömine ya da büfe duvarını yağyeşiline boyayarak odak noktası yaratabilirsiniz.Ancak yoğun vurguyu yumuşatmakiçin koyu renk ahşap raflarasabilirsiniz. Taze bir görünüm için odanıngeri kalanını açık kahverengi, kremya da beyaza boyayabilirsiniz.

Her zaman doğal
Yağ yeşili ve mor birbirini tamamlayanrenklerden. Dekorasyonaadapte etmek içindoğanın armağanı çiçeklerdenilham alabilirsiniz.Bu ikilinin kullanıldığıçocuk odaları sıradışı görünmesinin dışında oldukçasakinleştirici bir etki de yaratır. Renklerarasındaki dengeyi öne çıkartmak içinaçık ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz.Gri, kahve tonlarındaki duvarınızın önü ne yerleştireceğiniz bambu dalları sakinbir renk geçişi sağlar.

Renk ilişkisi
Yaşam alanınızın duvarlarını tamamenyeşile boyamak yerine aksesuarlar vebirkaç tamamlayıcı mobilya kullanırsanızmekanı boğmamış olursunuz. Tablolar,sanatsal parçalar ve yeşilin ton gamındandekoratif yastık ve koltuk şallarıile parlak tonlarda birkaç biblo mekanıcanlandırmak için yeterli olacaktır. Eğer duvarlarınızı beyaz bırakmak istiyorsanızzeminde bej, kahve renkli birhalı ile kombinleyebilirsiniz.

YA DA MOR

Paletin en zor rengi gibi dursa da moru,kişisel dekorasyon zevklerinize ve tarzınızınel verdiği ölçüde uygun bulduğunuzher yerde kullanabilirsiniz. Ancaközellikle koyu tonlarını tercih ediyorsanızbirkaç ipucunu bilmekte fayda var.
1. Mor, mekanlarda kullanılan diğerrenklerle birlikte sıcak ya da soğuk biratmosfer yaratma özelliğini taşıyor. Buda rengi diğerlerinden çok daha farklıbir yere koyuyor.
2. Morun her tonu, dingin ve konforluhissetmenize yardımcı olur. Ayrıcayaratıcılığınızı güçlendirir ve yorgun birgünün ardından huzurlu ve dingin biratmosfer yaratır.
3. Oldukça feminen notalar taşıyanrenk son yıllarda genç kızların en favori renkleri arasında girdi. Ancak koyumor tonları gri, beyaz ve siyahlabirlikte erkeksi durabilir.

Mekan-renkilişkisi

Mutfak dekorasyonundasık rastladığımız renklerdenbiri olan mor, kır evi ya daFransız provansiyal dekorasyonstilinde daha fazla öneçıkıyor. Günümüzün moderndekorasyon anlayışıyla birlikterengin en parlak tonları dolaplardada kullanılmaya başlandı. Pembe ilebirleştiğinde rahatlatıcı ve sakinleştiricibir ortam yarattığından dolayı banyove yatak odasında tercih edilebilir. Evdekorasyonunda mor rengin kullanımıaslında biraz da tercih edilen stilleilgili, ama pek çok kişi bu rengitercih etmiyor. Morun enyakıştığı renkler ise sarı veyeşilin tüm tonları.

Yoğun mor veyağ yeşili

Huzurlu ve şık bir salonunsofistike ve asil renkleri morve yağ yeşili yatak odasındaromantik, yumuşakve rahatlatıcı bir his uyandırır.Mor ve yeşil saksılara hazırlanan çiçekaranjmanları, salkım söğütler balkondadavetkar ve iştah açıcı durabilir.Hesaplı davranmak istiyorsanız rengimumlar, minik vazolar ya da birkaçdal lavanta çiçeği ile vurgulayabilirsiniz.Parlak ve yumuşak dokulu kumaşyastıklar, masa örtüsü, peçete ekleyeceğinizdekoratif birkaç detay.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.