Uzmanına sorduk!

0

Uzmanlardan yardım alarak ev tadilatı ve onarım ile ilgili sorunlarınızı kısa sürede çözebilirsiniz.

SORU: Bahçemdeki çitleri değiştirmek istiyorum. Bana yeni çitleri betona ihtiyaç duymadan yere sabitleyecek bir ürün önerebilir misiniz?
CEVAP: Çözüme sıradan bir alternatif olan iri çiviler, kuvvetli bir şekilde içe çakılabilir, ancak çivileri dikleştirmek zor olacağından çitinizin direkleri dik durmayacaktır. Bu durumda yer altındaki kablolara ve ağaç  köklerine de daha çok zarar verme riskiniz var. Bu tarz sorunların üstesinden gelmek için demir kelepçelerden faydalanabilirsiniz. Böylece çok fazla çaba harcamadan sağlam ve dik bir çit direği elde edebilirsiniz. Yerleştirmek için, bir çift demir kelepçeyi çite çakın, yere dar bir çukur kazın, kelepçe ile birlikte çiti çukura sokun ve üzerini iyice sıkılaşıncaya dek toprakla doldurun. Toprağın hepsi içe dolmalı ki çit sonradan yerinden oynamasın.

SORU: Bulaşık makinem düzgün çalışmıyor. Her yıkamadan sonra, bulaşıkların üstünde leke ve yiyecek artıkları kalıyor, hiçbir şey düzgün temizlenmiyor. Bir çok farklı bulaşık tableti denedim ama hiçbiri işe yaramadı! Bana ne yapmamı önerirsiniz?
CEVAP: Bulaşık makineniz kireçlenmeden etkilenmiş gibi gözüküyor. Kireçlenme çoğu zaman fark edilmez, unutmamak gerekir ki bu hem bulaşık hem de çamaşır makinenizi kolaylıkla bozabilir, özellikle de yaşadığınız bölgedeki suyun kireç oranı yüksekse. Bulaşık makineleri için özel tasarlanmış kireç, yağ ve artık çözücü bir ürün kullanmayı deneyin.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.