Sokaktan ilham alan evler

0

Bu sezon vitrinleri sokak modasından ilham alan koleksiyonlar süslüyor.

Bu sezon vitrinleri sokak modasından ilham alan koleksiyonlar süslüyor. Bu da, evinde değişiklik yapmak isteyenler için eğlenceli günlerin başladığı anlamına geliyor!

Podyumda adından söz ettiren dünya markaları, sokak modasından ilham alan koleksiyonlar hazırlıyorlar. Podyumda olup bitenler, çok geçmeden tasarım dünyasına yansıyor. Sokak modasının izlerini takip etmek kolay. Çünkü şifreleri belli; koşulsuz rahatlık, alabildiğine özgürlük ve detaylarda saklanan şıklık… Kimi kurallara bağlı kalmadan, alabildiğine salaş kimi abartısız gösterişin peşinde; ama her durumda sokaktan yansıyanlarla bir evi dekore etmek dünyanın en güzel ve eğlenceli uğraşlarından biri. Renk, doku ve malzemelerde kişisel bir harman yaparak hiçbir şeye ve hiç kimsenin evine benzemeyen bir mekan yaratabilirsiniz.

Ikea.

MOBİLYADA NORDİK SEÇİMLER
Mesela dünyanın büyük metropollerinde adından söz ettiren sokak modasının bir özelliği var, o da abartısız bir gizli şıklık taşıması. Özellikle de elbise, trençkot gibi ana parçalar düz çizgiler, iddiasız renkler ve zamansız modellerle karşımıza çıkıyor. Ayakkabı ve aksesuarlar ana giysiyi destekliyorlar. Evlerin ana parçalarını mobilyalar kabul edersek, bu sezonun sokak modasını yansıtan en iyi seçenekler iddiasız, düz hatlı ancak sağlam mobilyalar olabilir. Aynı kuzeyi çağrıştıran İskandinav tasarımların sade tasarımlı ancak güçlü ahşap mobilyaları gibi… Yine net ve temiz formlarıyla ahşap-cam ikilisinden oluşan objeler ile rahat ve geniş kanepeler gibi tamamlayıcı mobilyalar aksesuarlar gibi ana mobilyaları destekleyebilirler.

 

Living Karma.

DOĞADAN GELENLERLE NATURALİSTA DOKUNUŞU
Dışarıdaki günlük hayatı doğanın, doğayı da günlük hayatın bir parçası olarak gören naturalista’lar, evlere güzelliğini yitirmemiş doku ve malzemeleri yakıştırıyorlar. Doğaya saygılı bir yeşil dekorasyon anlayışı ile ekolojik tasarımlar evlerde hayat buluyor. Sağlıklı yaşamı hayatının merkezine alan metropol insanının sokaktan evine aldığı her şey de bu yaşam tarzının kurallarına göre işliyor. Başrollerde yeşiller, maviler, toprak tonları ile doğadan gelen renkler, seramik zemin kaplamaları, el dokuması kilimler, cam objeler… İşte naturalista’ların dışarıdan içeriye almak üzere seçtikleri.

 

Mudo Concept.

ŞIKLIĞI AYRINTIDA GİZLEYEN FASHIONİSTA SEÇİCİLİĞİ
Sokaklardan detaycı ve mükemmeliyetçi bir başka stil ise fashionista ile evlere geliyor. Şehirli olmayı seven ve bu kimliğin hakkını veren, blogları ve yenilikleri yakından takip eden fashionista’lar, moda dünyasından gelen bu bakış açısı ile şıklığı gizli ayrıntılarda arıyorlar. Koyu renk tonları ile çarpıcı detaylar, modern ancak abartılı olmayan ilginç bir tasarım objeler, büyük halı ve mobilyalar, değerli aksesuarlar ile kristal avizeler fashionista’ların seçimleri.

 

Karaca Home.

RENK VE DOKULARDA HİPPİ ÖZGÜRLÜĞÜ
Sokak modasının biraz da başkaldıran bir ruh taşıdığını düşünürsek, en çok hippilerden ilham alıyor olmalı. 1960’larda başlayarak dünyayı saran hippi yaşam tarzı, evlere ilham kaynağı olduğunda ortaya doğayla iç içe, renkli bir mekan çıkıyor. Rengarenk geometrik desenlerle çiçek desenleri, boncuklar, örgüler, etnik dokumalar sokağın özgürlükçü ve barışçıl çiçek çocuklarının evlerine ilham veriyor. Ana fikir, renk, doku ve eşyaları birbirine yakıştırarak kullanmak!

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.