Soğuk kışın vazgeçilmez sıcak stili: Rustik

0

Bir dağın yamacında, bir gölün kıyısında bazen de şehrin tam ortasında ahşapların ve yumuşacık örgü dokuların sarıp sarmaladığı bir stil ile harmanlanıyor evlerimiz.

Çıtır çıtır bir şömine önünde, üzerinde dumanı tüten bir kahveyle düşleyin kendinizi.

Mekan, Golden Key Kartalkaya.

Şimdi sıcacık bir evde…
İşlenmemiş ham ahşap yüzeylerin, boyası çıkmış metal ve taş yüzeylerle harmanlandığı bu stilde doğal bir yaşam vurgusu vardır. Yaşam alanlarının her metrekaresine rahatlıkla uygulayabileceğiniz stilde konfor ve abartısız bir sakinlik göze çarpıyor. Özellikle sofralarda son derece davetkar bir görünüm yaratmayı başaran bu stili farklı dekorasyon akımlarıyla da kombinleyerek kullanmanız mümkün. Soğuk kış aylarının vazgeçilmez sıcak stili rustik ile eğer kendinizi bir parça dağ evi, bir parça da çiftlik evinde hissetmek istiyorsanız ona evinizde yer açın.

Hızlı stil şifreleri
– Rustik stil renk ilhamını doğadan alır. Kurumuş yapraklar, derin yeşil, bronz ve amber tonları en favori renk kombinleridir.
– Üst üste sıralayacağınız kütükleri bir halat ile sararak sehpa ya da puf olarak da kullanabilirsiniz.
– Ham ahşap görünümlü duvar kağıdı ya da taş panel gibi duvar kaplamalarını mekanlarınıza uygulayabilirsiniz.

Ekoseler
Toprak, yeşil ve derin mavi tonlarda ekose desenler ham yüzeylerle bir arada kullanılarak etki pekiştirilebilir.

Kumaş, Jab.

Renkler
Rustik stilin renk kartelası genellikle koyu tonlardır; ancak sıcak renklerden vazgeçemiyorsanız kırmızıyı da dahil edebilirsiniz.

Winter nevresim takımı, Taç.

Modern rustik
Modern stili rustik ile kombinlemek istiyorsanız modern hatlı mobilyaları tuğla, taş ya da ahşap panellerle birlikte kullanabilirsiniz.

Highlight.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.