Şık ve rafine bir kumsal evi

0

Gündoğan’ın en yeşil tepesinde kurulu 60 villadan oluşan Çamlı Konaklar sahiplerinin ruhunu taşıyor: Samimi ve şık! Üstelik bir yamaçta planlanmış olduklarından eşsiz bir deniz manzarasının da tadını çıkarıyor bu sitenin her bir villası. Site Hande Hanım’ın ailesi tarafından yapıldığı için, yaklaşık 7 villanın sahipleri aileden. Komşular tanıdık, gelen giden çok, ortam samimi…
Hande-Murat Yılmaz çiftine ait bu evde bir de küçükkızları Bade ile beraber üç kişi yaşıyorlar. Murat Bey de ailenin diğer pek çok üyesi gibi inşaat mühendisi ve o da inşaat işleri ile uğraşıyormuş. Hande Hanım aslen reklamcı. İşinin yaratıcılığı evinin her köşesine yansıyor. Onun yaratıcılığı ile Murat Bey’in teknik birikimleri iyi bir iş birliği doğurmuş. Her villanın kendine ait oldukça büyük bir bahçesi ve havuzu bulunuyor. Hande Hanım bahçe girişine tropik iklimlerde yetişen iri yapraklı bitkiler ekmiş.
Bu sebeple girişte bizi dev büyüklükteki muz ağaçları karşılıyor. Havuz kenarına yalın bir dekorasyon stili hakim. L sedir havuzdan çıkanlar için iyi bir dinlenme köşesi.
Gazebo ise tam anlamıyla çok şık. Hande Hanım buranın harika 5 çaylarına ev sahipliği yaptığını söylüyor. Bize de ikram ediyor… İki katlı villa aslında çok odalı değil. Dört yatak odası ve bir salon. Ancak hem antre, ana yaşam alanı ve mutfak hem de yatak odaları geniş ve ferah planlanmış. Alt katta yer alan geniş verandada bir oturma grubu ve yemek masası yer alıyor.
Kalabalık misafirleri ağırlayabilecek oranda geniş ve konforlular. Evin giriş katında ana yaşam alanı, açık mutfak ve bir banyo yer alıyor. Üst kat ise yatak odaları için ayrılmış. Giriş katı, üst kata oldukça geniş merdivenler bağlıyor. Evin girişinden Gündoğan koyunu seyre dalabilirsiniz. Ama bizim favori köşemiz bahçenin en uç kısmında yer alan gazebo. Kuru sazlardan yapılan gazebo serin yaz akşamüstlerini karşılıyor. Gazebodaki mobilyalar ve sarkıt boncuklu aydınlatma Mudo Concept’ten alınmış.
Hande Hanım provence tarzı ve hafif oryantal-etnik detayları sevdiği için buradan sık sık alışveriş yaptığını belirtiyor. Oturma grubuna enerji veren yastıklar ve orta sehpa, Thanxco’dan. Gazebo’nun en dikkat çeken parçası sazlardan yapılan manken de Thanx- Co imzalı. Ev sahibesi ThanxCo’nun sıradışı tasarımlarını çok beğeniyormuş. Ana yaşam alanında turkuaz ve beyaz tonların hakimiyeti var. Hande Hanım kumsal evi stiliyle Fransız zarafetini ustalıkla harmanlamış. Fırfırlı perdeler kendi tasarımı. Saçaklar ve perdedeki kuş EuroFlora’dan. Salonda beyaz rengin özellikle tercih edilmesinin sebebi ferahlık yaratmak. Bu sebeplede alan olduğundan daha büyük görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.