Sezonun dörtlüsü

Asil vizon, zarif bej ve masum beyaz nihayet ihtişamlı altınla buluşuyor. Renklerin masalsı ve büyülü etkisini farklı dekorasyon stillerine de taşıyabilirsiniz.

Bazı renkler vardır ki tarzınız ne olursa olsun mekanlarda her zaman büyülü ve ihtişamlı bir etki bırakır. En favori renklerden dördünü bir araya getirdik ve nasıl kombinleyeceğinize, hangi aksesuarlara kullanacağınıza dair ipuçları verdik.

Nevresim takımı, Zara Home.

Eklektik şık
Seyahatlerden alınmış etnik objeler, farklı aksesuarlar ve koyu ahşap mobilyaların ağırlıklı yer aldığı eklektik stillerle kullanırken mekanlarda renklerin ferahlatıcı ve sıcak etkisini hissettirin. Ayrıca son derece dingin bir atmosfer yaratan bu dörtlü kombinde beyaz ağırlıklı seçimler yapın. Altın ışıltılarını aksesuarlarda ahşaplarla birlikte kullanın. Bej ve vizon rengini, tekstiller ve duvarda uygulamak mekana sıcaklık kazandırırken, aynı zamanda baskın renkleri de nötralize eder.

İhtişamın diğer adı: Altın

Renk ailesi olarak sarı, turuncu ve kahverenginin kuzeni olan altın rengi zenginliğin ve abartının rengidir. Sarı gibi neşeli ve parlak olmasının yanı sıra ağır ve klasik mobilyalarla kasvetli bir hava da yaratabiliyor. Rengin metalik tonları zengin ve ışıltılı ama aynı zamanda romantik bir atmosfer yaratır. Klasik saray havası için koyu ve mat tonlarını deneyin. Sadece aksesuarlarda kullanıyorsanız dokulu yüzeyler seçerek ışığın vurgusunu objeler üzerinde yoğunlaştırın.

Laura Ashley

Bej-vizon dengesi
• Tek başına kullanıldığından oldukça sönük ve sıkıcı olabilen bej aslında tıpkı beyaz gibi rahatlatıcı ve sakinleştirici renklerdendir.
• En geleneksel fon rengi olan beji bir kumaş ya da duvar kağıdında en fazla iki renkle aydınlatın ve bunlardan biri vizon gibi koyu, diğeri dore veya beyaz gibi yansıtıcı bir renk olsun.
• Konservatif ve daha kadınsı etkiler için yuvarlak hatlı mobilya ve aksesuarlar kullanın.
• Naturalist dekorasyonun da vazgeçilmezi olan bu iki rengin yeşil ve kırmızı ile dengesi etnik mekanlar yaratır.


Thibaut duvar kağıtları ve döşemelik kumaşlar, Lot.

Abajur, Home Sweet Home.


Puf, Bilgili Mobilya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chesterfield ile 4 stil

3 kişilik odaya işlevsel bir çözüm