Seyahatlerimden etkileniyorum – Evim

Seyahatlerimden etkileniyorum

Tekstilt asarımcısı Rachel Henderson’ın güneşli dairesi, onun vazgeçemediği güçlü renkler ve mutlu tatil anılarından ilham alıyor!

Rachel Henderson İskoçya’nın Dunfermline şehrinde eşi Andy ve minik kızları Lottie ile birlikte, renklerin başarıyla kullanıldığı müstakil bir evde yaşıyor. Tekstil tasarımcısı olan Rachel, ders vermenin yanı sıra therachelhendersonstudio.co.uk adlı internet sitesini hazırlıyor. Renkli fikirlerini takipçileriyle burada paylaşıyor ve sitesinde yer alan video çekimlerini de evinin pozitif enerji ile yüklü çalışma odasında gerçekleştiriyor. Rachel eve taşınma öykülerini şöyle anlatıyor: “İlk satın aldığımızda temiz ve aydınlık bir evdi, ki bu bizim için harika bir başlangıçtı. Bu nedenle evi sadece kişiselleştirmek istedik. Parlak renkler ve çatışan desenler benim olmazsa olmazlarım arasında. Renkleri çok seviyorum ve onları karıştırmaktan da korkmuyorum. Böylece eğlenceli mekanlar yaratıyorum.”

Evin bütün odaları muhteşem bir gün ışığı alıyor. Bunda, odalardaki büyük pencerelerin etkisi fazla. Bu da evin renkli dekorasyonunu daha da ön plana çıkarıyor. Aile, pencere önündeki masada yemek yemekten büyük keyif alıyor. Rachel evden çalışıyor ve onun için çalışma alanı oldukça önemli. Eskiden Lottie’nin odası onun çalışma odasıymış, ama Lottie doğduktan sonra burada onun için güvenli ve sevimli bir çocuk odası hazırlamış. Kendine ise mutfak yakınında bir çalışma alanı oluşturmuş. Evin mutfağı oldukça dar, ama yine büyük pencereleri olduğu için oldukça aydınlık. Rachel için büyük önem taşıyan renkli ve iri desenli duvar kağıtları mutfakta da kendine yer buluyor. Bu evdeki eşya ve aksesuarların çoğu ailenin yaptığı seyahatlerden ve internetten alınmış, özellikle de Amsterdam’dan…

EVİME HOŞGELDİNİZ Ben kimim? Tişört tasarımcısı Rachel Henderson’ım. Andrew ile evliyim, 2 yaşında Lottie adında bir kızım var. Nerede yaşıyorum? İki yatak odalı, Edward tarzı, küçücük bahçesi olan müstakil bir evde… Evimiz İskoçya Dunfermline’da. 2013’ten beri burada yaşıyoruz. Değiştirmek istediğim şey? Evi aldığımızda boş bir tuvaldi, biz ona renk katmak istedik. Şu an sadece mutfağı yenileyeceğiz. Neleri ben yaptım? Örgü ve tığ işi olan aksesuarların hepsini… Onları birer sanat eseri olarak görüyorum.

SALONDAKİ tripod lambader Habitat’tan alınmış. Duvarlar, Dulux boya ile renklendirilmiş. Orla Kiely marka duvar kağıdı, odanın renk şemasının başlangıç noktası. Kanepeler DFS’den. Yastıklar, formları ve renkleri ile kanepeyi hareketlendiriyor.

YEMEK BÖLÜMÜ pencere önünde konumlanıyor. Böylece manzaraya da hakim. Yemek masası Habitat’tan. Bu alandaki sandalyeler farklı renk ve formlarda tercih edilmiş. Eames sandalye Ebay’den alınmış.

BU KEYİFLİ oda Rachel’in mabedi. Sticker, tablo, el örgüsü işlerle odaya renkli bir görünüm kazandırmış. Örgü ve dikiş hakkında yayınladığı kitaplarını da burada yazıyor.

YATAK ODASINDA da renkler ön planda. Beyaz yatağı çiçekli kumaş yatakbaşı tamamlıyor. Rachel’in yaptığı örgü işler dikkat çekici. Komodin Ikea’dan.

RACHEL dar ve uzun mutfağına çözümü Ikea’dan bulmuş. Bir duvarında ise komple duvar kağıdı kullanarak, havasını değiştirmiş. Pencere kenarında konumlanan eviye, seramik malzemeden tercih edilmiş. Mutfak, depolama kutuları, flamalar ve taze çiçeklerle renkleniyor.

LOTTIE’NİN sevimli odası 2 yaşındaki bir kız çocuğunun güvenliği düşünülerek tasarlanmış. Pratiklik sağlamak amacıyla odada geniş depolama çözümleri kullanılmış.

DERLEYEN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR GAP INTERIORS/ DOUGLAS GIBB

Bir Cevap Yazın