Şehirde kır havası

0

Adana’da, Hatice Kalaycı’nın rustik country stilde dekore ettiği evindeyiz.

Adana’da, Hatice Kalaycı’nın rustik country stilde dekore ettiği evindeyiz. Pozitif enerjisiyle bizi sarmalayan bu evde, yaşam mutfakta geçiyor.

Adana’nın yeni yerleşim yerlerinden birinde bir sitedeyiz. Misafir olduğumuz daire 4 kişilik bir aileye ev sahipliği yapıyor. 220 metrekarelik dairede 4 oda, bir salon ve 2 banyo bulunuyor. Anncak evde günlük yaşamın büyük bölümü, oturma odası ile iç içe planlanan mutfakta geçiyor. Hatta konuklarını da burada ağırlıyor ev sahibesi.

Eve taşınmadan önce parkeden duvar kağıdına, taş duvarlardan balkonun tasarımına kadar her şey ile Hatice Hanım kendisi ilgilenmiş: “Evim yeni yapılmıştı. Ancak ben standartın dışına çıkmak istedim. Seyahat ettiğim yerlerden aldıklarımı evime yerleştirmeye ve özellikle çocukluk yıllarımın özlemiyle geçmişi evime uyarlamaya çalıştım. Annemden kalan ve kayınvalidemden aldığım eşyalar dekorasyonda yer aldı. Naturel olan her şey ilgimi çektiğinden kır evi tarzını uygulamak istedim. Bir anda dekore etmek yerine de zamana yaydım ki, sonradan pişman olmayayım diye.”

Beşik ailenin büyük kızı Kayra doğduğunda özel olarak yaptırılmış.

KARYA’NIN odasında onun kişiliğini yansıtan eşyalar seçilmiş. Karyola Ikea’dan. Dolap, çalışma masası ve şifoniyeri Hatice Hanım çizip özel olarak yaptırmış. Perdenin üzerinde yer alan fon ise anneanne ha tırası.Kilim ise Madame Coco.

ERVA’NIN odasında pembe ve beyaz kullanılmış. Az yer kaplayan eşyalara yer verilmiş. Karyola, dolap ve şifoniyer Ikea’dan. Sandık ise Ayşe-Burak Sakallı tarafından yapılmış.

BALKON neredeyse bir kış bahçesine dönüştürülmüş. Emaye çaydanlıklara ekilen çiçekler, kuru ağaç dallarına asılan aile fotoğrafları ilk gözümüze çarpan şirin detaylar.

MUTFAK, sahibesinin en sevdiği yer. Vaktinin çoğunu burada geçiriyor. Masa ve sandalyeler Mudo Concept.

SALONDA rustik country bir hava yaratılmak istenmiş. Masa ve sandalyeler Mudo Concept. Konsol ve ayna Kuta Home. Kanepeler evlendikleri zaman alınmış ancak sonra döşemeleri yenilenmiş.

HAZIRLAYAN GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ FOTOĞRAFLAR IBRAHIM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.