Şehir evine yaz bahçesi

İkea ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada İstanbul Erenköy’de Zeynep Dilman Işık’ın apartman blokları arasındaki minik bahçesini saklı bir cennete dönüştürmeyi amaçladık.

Sizde IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, ilk olarak ev sahibi Zeynep Dilman ile görüştü. Bahçe katındaki dairenin  bahçesinin planlanmasına ilk olarak yerlerden başlandı. Seramik zemin kaplaması bulunan balkonda biraz  daha sıcak ve doğallık duygusu yakalanması için Platta doğal yer döşemesi kullanıldı. Zeynep Hanım’ın isteği üzerine bahçeye yuvarlak masa yerleştirildi. Masanın etrafında ise plastik rattan sandalyeler ve ahşap bank tercih edildi. Bankın altındaki alan ise depolama  alanı olarak kullanıldı. Bahçenin bir başka bölümünde bir keyif köşesi de oluşturuldu. Bu alanda Hongsten sandalye ve ayak uzatma taburesine yer verildi. Sandalyenin bulunduğu bölge daha özel bir alan yaratılması için cibinlik ile çevrelendi. Böylece bu alanda ev sahibinin rahatlıkla kitap okuyabileceği bir alan oluşturuldu.

Masa dekorasyonunda ise renkli ürünler kullanıldı. Güneş enerjili aydınlatmalar bahçenin birçok köşesinde  kullanıldı. Bahçede çeşitli köşelerde saksı standları kullanıldı. Ayrıca bir köşede de çiçek serasına yer verildi.

Servis arabası
Servis arabası akşam yemeklerinde ailenin işini kolaylaştırmak için kullanıldı. Bygel servis arabası.

Hazırlayan: Günseli Büyüksagiş Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 adımda modern bir bahçe

Onlar çok marifetli