Sanat dolu bir ev

0

Çanakkale Eceabat’ta bir tarafı denize bakan diğer tarafı yeşilliklere doğru uzanan müstakil bir evdeyiz. Zerey çifti bu evde doğayla iç içe olmanın tadını çıkarıyor.

Çanakkale Eceabat’ta deniz kenarında konumlanan müstakil evin sahipleri Sema ve Laçin Zerey çifti buraya 2010 yılında yerleşmişler. Yurtdışından dönen çift burada yaşamaya karar vermişler. Ev, garaj ve çiftin atölyeleriyle birlikte 250 m2’lik bir alan kaplıyor. Yaşam alanında 5 oda, salon ve kış bahçesi bulunuyor.

Sema Hanım ve Laçin Bey taşındıklarından beri evlerinin bahçesiyle özel olarak  ilgilenmişler: “Taşındığımızda evimizin ön bahçesindeki havuzumuz yapılmıştı. Arka bahçemizdeki ağaçlar ise ev yapılırken dikilmişti. İlk önce onların bakımı yapıldı. Eşim  ağaçlarla özellikle ilgilendi. Bahçemizdeki ağaçların çoğunun boyu 1.70’i geçmemekte. Yurtdışından getirdiğimiz  nilüfer çiçeklerini havuzumuza yerleştirdik. En önemlisi dünyanın dört bir tarafından getirdiğimiz bitki çeşitleri ve  çiçeklerle bahçemizi süsledik.”

Ev sahipleri evlerinde otantik ve rustik bir tarz benimsemişler: “Salonda krem ve kahve tonlarını, oturma odasında lila ve pembe, yatak odasında krem, kahve ve sarı, misafir odasında yeşil ve hardal,  mutfakta ise kırmızı ve siyahı tercih ettik. Doğayı çok sevdiğimiz için mobilyalarımızın ahşap olmasını istedik.

”Ev sahipleri evlerinin dekorasyonunu yaparken kimseden yardım almamışlar.  Salon ve yatak odasını düzenlerken ahşap malzeme kullanmaya özellikle dikkat etmişler. Ahşap grubu eşyaların birçoğu marangoza yaptırılmış. Yatak odasındaki ahşap zeminin yanı sıra makyaj masası, dolaplar ve komodin kendi çizdikleri modellerle yine marangozları tarafından gerçekleştirilmiş. Aynı şekilde misafir odası ve oturma odasındaki dolapların tasarımı da ev sahiplerine ait. Evin üst katında bir de spor odası yapmışlar. Bu oda ve misafir odasının duvarındaki resimler Laçin Bey tarafından yapılmış.

Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Laçin Bey’in yaptığı resimler evin birçok odasının duvarını süslüyor. Salondaki hemen hemen herşey ahşap ağırlıklı. Koltuk takımı Troya Garden. Aksesuarlar Mudo Concept ve Tepe Home’dan alınmış.

Yatak odasındaki tüm mobilyalar bir ustaya yaptırılmış. Mobilyaların tasarımlarını ise çift kendisi çizmiş. Spor odasındaki duvar resmi ise Laçin Bey’in imzasını taşıyor.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.