Samimi ve yaşayan detaylar

0

BALKON
Siyah, beyaz ve kırmızının hakim olduğu balkonda tercihedilen nostaljik zemin döşemesi ile hareketli bir geçiş alanısağlanırken bu keskinlik aksesuar seçiminde kullanılan pembe,sarı ve turuncu gibi ara tonlarla yumuşatılmış. Malzemetercihinde birbiri ile uyum içinde kullanılan ferforje vemermer ise balkondaki nostaljik dokuyu destekliyor.
Ersöz’ünçocukluğundan kalma ferforje balkon takımıMudo Concept’ten alınan sallanan koltukla eşleştirilmiş80’li yılların nostaljik semtlerinden Göztepe’de bulunanapartman dairesi, ev sahibesi Gaye Ersöz’ün anneannesindenyadigar olduğu için evin dokusundaki tüm değişimleraslından uzaklaşmamak adına itina ile çözümlendirilmiş.
Farklı zevklerin ve yönlerin bir arada yorumlandığı evin salonunu“A la Gaye” olarak yorumlayan Ersöz, yaşam alanınıkendisini fazlası ile yansıtan bir sığınak şeklinde betimliyor.Aile yadigarı antikaların vintage bir kurgu eşliğinde yerleştirildiğisalon bölümü; Uzakdoğu felsefelerinin ve tasavvufunmistik ve Fransız linguistiğine dayalı duruşu ile karakteristikbir görünüm sergiliyor. Provence detaylar ile yumuşakbir düzenlemenin tercih edildiği mekanda tüm elektrikve su tesisatı yenilenerek zemin döşemeleri renove edilmiş.Aile yadigarı ceviz dokusunun mat lakeye dönüştürülerekmodernize edildiği büfe, Mudo Concept’ten alınan yemekmasası ve iskemlelerle eşleştirilmiş.

SALON
Salonun çeşitli köşelerinde kullanılan kelebek deseni yeni yaşamısembolize eden ayrıntılar arasında. Eski ile yeninin karışımından çokev sahibesinin dekorasyon zevkini yansıtan tüm aksesuarlar uyumlubir birliktelik içerisinde değerlendirilmiş.dokulardan. Evin salon, mutfak ve balkon kısmınıkamuya açık alan olarak nitelendiren ev sahibesininyatak odasına doğru ilerlendikçe keskin renkleryerini mor ve beyazın yumuşak ahengine bırakıyor.Var olan antikalar ile uyumlu olabilecek genel birdekorasyon kurgusunun yaratıldığı salonda, İkea veMudo Concept’ten alınan tasarımlar evin karakterinisadeleştiren ana parçalar arasında yer alıyor. Televizyonünitesinin bulunduğu oturma köşesinde isedingin ve modern çizgiler tercih edilirken yumuşaktonlarla sakin bir alan yaratılmış.
Salondaki aksesuarlarda yine aile yadigarı kimlikleri ile farklı öyküleresahip. Ev sahibesinin orta sehpa olarak kullandığıservis masası yine Ersöz’ün babasının İtalya’dakievinden getirtilerek yaklaşık 70 senelik hikayesi ile salondakibaşrol oyuncularından. Ersöz için evin en kıymetlieşyaları ise anneannesinden kalma 300 senelikantika vazo ve annesinin imzası ile duvarları süsleyentablolar.
~
SALON DETAYI
Salona geçişte kullanılan kırmızı dresuar üzerinde yer alanUzakdoğu temalı dekoratif aksesuarlar ve müzik sistemiile fonksiyonel bir köşe yaratılmış. Kırmızı, beyaz ve yeşilinhakimiyetindeki geçiş alanı ev sahibesinin annesine aittablolarla tamamlanmış.

ANTRE
Evin girişine hakim olan kırmızı ve beyaztonları ile sofistike bir stil anlayışı yaratılmış.Çini ve ahşap gibi malzeme seçimleri isemekana hareketlilik katan dokular arasında.

MUTFAK
Ikea’dan alınan dolaplar ile şekillenen mutfakta İskandinav tarzının sadeliğive fonksiyonelliği bir kez daha gözönüne seriliyor. Mutfak tezgahında; geyşaformundaki deterjanlık, Wodoo bıçaklık ve yarışçı tuzluk-biberlik gibi sıra dışıtasarımlarla neşeli bir köşe tasarlanmışretro eşyalar ile destekleyen ev sahibesi, dekorasyonu olabildiğinceözgün ve renkli detaylarla hareketlendirmiş.
Mutfak dolaplarında siyah, beyaz ve kırmızı vurgusunu tamamlayabilmekiçin özellikle beyaz renk tercih edilerek aydınlık bir görünümsağlanmış. Siyah renkli ankastre buzdolabı, fırın ve ocak ile modernve kullanışlı bir alan yaratılırken beyazın statikliğini dengelemek içinKarınca’nın neşeli parçaları ile mutfağa sevimli bir hava katılmış.

YATAKODASI
Sade veyumuşak hatlarlaşekillendirilenyatak odasındakullanılan yatakİkea tasarımı.Retro havayıdesteklemekiçin açık renktonlarında seçilenyatak örtüsü iseChakra’danalınmı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.