Sadelik ve ferahlık bu evde buluşuyor

0

Özlem Keskin’in eşi ve oğlu Rüzgar ile birlikte paylaştığı Büyükçekmece’deki evi, ev sahibinin sade zevkinin inceliklerini taşıyor.

Büyükçekmece’de 3 oda bir salondan oluşan 135 metrekare bir apartman dairesindeyiz. Ev sahibi Özlem Hanım, 5 yıl önce taşıdıkları bu evi eşiyle birliktedöşemiş. Bu sırada onlara iç mimar olan yeğenleri de yardımcı olmuş.

BİR DUVARI AYNA İLE KAPLATTILAR *

Genç çift oğulları doğduktan sonra şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzakta yaşamak istemiş. Bu sırada karşılarına bu apartman dairesi çıkmış. Ev yeni yapıldığı için çok fazla değişiklik yapmamışlar: “Salonumuz bize göre küçüktü bir duvarı komple ayna kaplatmaya karar verdik. Ayrıca salonumuzun ve küçük odamızın duvarını taşla kapladık ve diğer odalarımızın duvarlarını da duvar kağıdı kaplayarak değiştirdik.

İNGİLİZ VE KIR EVİ STİLLERİNİ BİRLEŞTİRDİLER *

”Özlem Hanım evini döşerken İngiliz ve kır evi stillerini birleştirmeye çalışmış. Salonda kullanılan renkler ise daha salonun taşları döşenirken Özlem Hanım’ın gözünde canlanmış. Eşi koltuğun yeşil renkte olmasını istiyormuş, kendisi de sevdiği hardal rengini pufta kullanmış. Çift evlerini döşerken zevklerini yaşam alanlarına taşımış ve eşyalarını tek bir yerden almamaya çalışmış. Evde sevdikleri eşyaları bir araya getirmişler.

Salon küçük olduğu için özellikle orta sehpa kullanılmamış. Bunun yerine büyük bir kanepe tercih edilmiş. Çift; mutfak, banyo ve oğulları Rüzgar’ın odasında da sade ve ferah bir kurgu yaratmaya çalışmış. Yatak odasındaki eşyaların çoğu özel olarak yaptırılmış. Özlem Hanım çok sevdiği çiçekleri bu odada yatak başındaki duvar kağıdında kullanmış. Odada pembe, yeşil, siyah ve beyaz renkler bir araya getirilerek sade bir hava yakalanmış.

Salon duvarlarının bazı bölümleri taşla kaplanmış. Ev sahibi evinde en çok tavandan sarkan bu fenerleri seviyor. Yerde duran özel yapım bavul 1967 yılına ait. Bir açık artırmadan satın alınmış.

Puf Masko’ da yaptırılmış. Yemek masası Mudo Concept’ten alınmış.

Dinlenme ve oyun odasında mavi ve beyaz renkler tercih edilmiş. Böylece dingin bir ortam sağlanmış. Sedir özel olarak yaptırılmış, berjer ise Doğtaş’tan alınmış. Duvardaki askılığı Özlem Hanım yapmış. Bakır kap ise anneannesinden kalma.

Ev sahibi mutfak tezgahlarının üstünde çok fazla obje kullanmaktan hoşlanmıyor. Masa ve sandalyeler Masko’da yaptırılmış. Kuş kafesi Tepe Home’dan.

Yatak odasındaki dolap, dresuar, puf ve yatakbaşı özel olarak yaptırılmış. Yatağın dayandığı duvar çiçekli duvar kağıdı ile kaplanmış.

Rüzgar altı yaşına geldiği için odası yavaş yavaş genç odasına dönüştürülmüş. Bu odada beyaz renk tercih edilmiş. Beyaza Rüzgar’ın çok sevdiği mavi ve kırmızı eklenmiş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.