Sade ve dingin yaşamların zengin stili

20. yüzyılın keşfi Kuzey Avrupa dekorasyontarzı, doğal tonların hakim olduğurahat, konforlu ve işlevsel detayların tasarımlabuluşarak gündelik yaşama yansımasıolarak tanımlanabilir. Uzun yaşanan kışmevsimi ve fazla güneş almayan iç mekanlarınihtiyacından doğan dekorasyontarzı doğal atmosferi yansıtan nötr renkleriparlak ve canlı tonlarla birleştirerek havadar,aydınlık ve şık mekanlar sunuyor.

Renklerle Kuzey Avrupadekorasyonu

Dekorasyona hakim olan anarenkler arasında beyaz, ekru, bej,açık mavi ve doğal cilalı ahşap tonlarınıgörüyoruz. Bu nötr renk düzenini kimi zamanparlak kırmızı, kimi zaman koyu lacivertekleyerek farklılaştırabiliyorsunuz. Solgunrenkli iç mekanları koyu kırmızının öne çıktığı tasarımlarlakullanarak göze hoş gelen ve aslında yumuşakgeçişli kontrastlar da yakalayabilirsiniz.

Doku ve kumaşlarla bütünleşin

İskandinav stili dekorasyonda doğal temalar kumaşlardada kendini gösteriyor. Ağırlıklı olarak perdelerde kullanılanpamuk ve keten, tüm ev tekstilinde de tercih edilenlerarasında. Desenlerde ise çizgi ya da ekoseler hakim.Ancak düz ve kalın dokumalarla da kombinlenebiliyor.Çiçek desenli kumaş seçeneklerinin çoğundaana renk beyaz. Küçük boyutlu ve birbiri ardınasık tekrarlanan motiflerde yalın bir romantizminetkilerini görebilirsiniz.

Sade ve çekici tasarımlar
Kuzey Avrupa tarzının en dikkat çeken detaylarıaçık renk ve doğal cilalı ahşap mobilyalar.Düz çizgilerin, zarif kıvrımlar ve yuvarlakdetaylarla zenginleştiği tasarımlarda, konik veince ayaklı kanepe ve koltuklara sıkça rastlayabilirsiniz.İskandinav dekorasyon tarzının başroloyuncuları banklar ve altı ayaklı bank tipikanepeler. Ayrıca modüler sırt ve oturma minderlerive minimal tarzdaki döşemelik kumaşlarda dekorasyonu yansıtan diğer unsurlar.
Günlük yaşam alanlarında şık bir konfor tercihedenlerdenseniz İskandinav tarzının dinginve rahatlatıcı detaylarını uygulayabilirsiniz.Ayrıca daha klasik bir stiliniz varsa, formlarınyalınlığı sayesinde küçük klasik nüanslarekleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Kuzey Avrupatarzının zamansız motif zenginliği evinizi tazelerken zarafet de katar. Geleneksellikten sıkıldıysanızbu tarz ile farklı olmayı deneyebilirsiniz. Dekorasyon tarzınınbütün temalarının çıkış noktası sıcak, davetkar ve işlevselyaşam alanları düzenlemek olduğundan arkadaşlarınız,aileniz ve ziyaretinize gelen tüm misafirler evinizde hoşçavakit geçirebilirler.

Zenginleştiren detaylar 
_İskandinav stilinde renk paleti pastel, hatta solgun ve serin,ama her zaman şık renk seçenekleri ile dikkat çekiyor.Boya seçiminde çıkış noktası duvar, tavan, ahşap mobilyalarınuyumudur.
_Boya yüzeylerinde mat ve yumuşak dokular tercih ediliyor.Renkler farklı birlikteliklere odaklanarak gri-yeşil, mavi-gri vemavi-yeşil gibi paletin soğuk tonlarına doğru yöneliyor.Sıcak renkler tercih ediyorsanız koyu ve pastelsarıyı kullanabilirsiniz. Zeminde seçtiğiniz renginpastel tonunu, mobilya ve döşemelerde ise dahakoyu tonlarını karıştırarak deneyebilirsiniz.
_Aydınlık ve taze bir atmosfer için odayı tamamenbeyaza boyayabilirsiniz. Dekorasyon tarzınınözelliklerini ve derinliği vurgulamak içinromantik pembe, bebe mavisi gibi fazla pastelrenklere yönelmeyin.www.alvhemmakleri.se
_İskandinav tarzı bir yemek odasında tatlı kiraz bordosuaçık renk ahşap mobilyalar şık bir uyum sağlar. İsveç tarzı budekorasyon oldukça modern ve çağdaş bir etki de yaratır.
_Mekanda odak noktası yaratmak için zarif çiçekli duvarkağıtları evin solgun görünümünü yumuşatmaya yardımcıolur. İkinci el mobilyalar bu dekorasyon stilinde de tercihediliyor. Ancak yüzeyleri parlak beyaza boyayarakkullanmayı deneyebilirsiniz.
_Masa tablasını masif ahşap bırakarak İskandinavkır evi havası da yaratılabilir. Tarzın öne çıkanrenk ve desenleri duvar kağıtlarında da kendinigösteriyor. Yaprak yeşili duvarları elma yeşiliaksesuar ve detaylarla canlandırabilir ya daGustavian tarzı ahşap bir bankı rengarenk yastıklarladoldurarak hareketlendirebilirsiniz. _Klasik İsveç duvar saati duvarda çarpıcıbir odak noktası yaratır. Desenli dekoratiftabaklarla süslediğini bir mutfak duvarı sizibembeyaz karlarla kaplı bir dağ evinegötürebilir.
_Yarıya kadar lambri panel kaplamave lambri bitişine asılan raflar en popülerduvar süslemelerinden.
_Kalın ahşap lata, rabıta veya şeritparkeler dekorasyonu tamamlayanöğeler. Zemin rengi içinse eskitmecila ya da beyazlatılmış boyalar kullanılıyor.Vinil, doğal taş veya seramikkarolar diğer seçenekler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz ve pembe, sıcacık bir kış evi

Evime acil yardım gerek