Rustik romantik tarz

0

Fransız yapımı bir film sahnesiymişçesine romantik ama bir o kadar doğaya yakın… Dantellerle patineli ham yüzeylerin ve zarif kıvrımların sahibi bu stil, belki de tam aradığınız stil.

Rustik stile sahip bir ev her şeyden önce ilhamını doğadan alan evdir. Bir çiftlik evi ya da dağ evi hayal edebilirsiniz şimdi. Eski ama zamana meydan okuyan gerçek ham ahşapların olduğu bir ev… Vintage, patineli, masif ve eskitme yüzeyler romantik rustik stilin olmazsa olmazları. Aslında sofistike ya da abartılı hiçbir şey yoktur bu stilde. İnce ağaç dallarından yapılmış bir aydınlatma bile provans stili bir yemek masasını aydınlatabilir. Rustik stile zarafetini veren şey ise araya serpiştireceğiniz romantik detaylardır. Oymalı mobilyalar, sandıktan çıkan danteller, çiçek formlu ferforjeler, rustik stile özgü ham ahşap ve hasırlarla harika bir birliktelik oluşturacaktır.

Zara Home.

Yatak odasına
Yatak odasında vintage ve eskitme bir karyolayı fırfır ve dantel gibi detaylar ya da ipek/ipek-saten, keten gibi dokularla birleştirerek bu stili yaratabilirsiniz.

Zara Home.

Floral tekstiller
Yatak odasında tıpkı country tarzında olduğu gibi çiçek desenli nevresimlerle romantik bir görünüm yaratabilirsiniz. Rustik olması için mobilyalarınızı masif tercih edebilirsiniz.

Belissa nevresim takımı, Karaca Home.

Karıştır-yakıştır!
Ferforje mobilyalar, taş paneller ve floral tekstillerle rustik ve romantik bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Yataş.

Kütükler
Sofra seçiminde, aksesuarlarda ya da küçük ebatlı mobilyalarda kütükleri tercih edebilir, hatta bu tip aksesuarları kendiniz de yapabilirsiniz.

Orta sehpa, www.perabulvari.com

Tekstillerde ne var?
El örgüleri, iri dokulu kumaşlar, ham ketenler ve kroşeler…

Zara Home.

Stil katın!
Halihazırdaki eşyalara sadece aksesuar ekleyerek bu stili elde edebilirsiniz.

Sepet, www.perabulvari.com

Moskova koltuk, Mudo Concept.

Hızlı dekorasyon şifreleri
• Beyaz patineli yüzeyleri ve kıvrımlı eskitme ferforjeleri, masif ahşap ile bir arada kullanarak hızlı bir etki elde edebilirsiniz.
• Romantik rustik bir görünüm için bej, krem, toprak ve pudra tonlarını bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz.
• Keten ve pamuklu kumaşlar bu doğal temayı tamamlayan tekstiller arasında yer alıyor.
• Floral desenler bu stilin olmazsa olmazları arasındadır. Eğer rustik stilin ağırlıklı olmasını istiyorsanız aralara pötikare ve ekoseler de serpiştirebilirsiniz.
• Örme rattan, hasır aksesuar ve mobilyaları vintage ve masif yüzeylerle kombinleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.