Romantik bir yaz düğünü

Mekana karar verdikten sonra aydınlatma, çiçekler, renk tonları ve akılda kalıcı detaylar üzerinde durun ve her şeyin birbirini tamamlamasına dikkat edin.

Toskana stili bir düğün, kumsal düğünü ya da rustik kır düğünü en romantik ve popüler düğün temaları arasında.

• İtalyan filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz; bütün aile ve dostları bir araya toplayan upuzun bir tahta masa, bizdeki köy düğünlerini anımsatan ağaçlar arasına gerilmiş çıplak beyaz ampuller, ayçiçeğinin turuncu sarı yeşil tonları, mum ışığıyla romantik Toskana stili bir düğün yapabilirsiniz.
• Farklı dillerde sözlüklerden aşkın anlamının olduğu bölümün fotokopisini çektirip kalp şeklinde keserek masaların üzerine konfeti gibi atabilirsiniz.
• Masa örtüsü yerine en sevdiğiniz aşk romanlarının sayfalarını geri dönüşümlü kağıda fotokopi çektirip birbirlerine yapıştırarak romantik ve benzersiz bir masa örtüsü elde edebilirsiniz.
• Rustik kır düğünlerinde başrolde olan doğa ve yeşille uyumlu olacak pastel yumuşak tonlar seçmeye özen gösterin. Açık pembe, lila ve tabii ki başrolde beyaz.
• Sandalyelere pastel tonlarda çiçeklerden ve kuru dallardan hazırladığınız aranjmanları sicimle bağlayabilir,  masalarda çiçek desenli tabaklar kullanabilir, misafirlerinize nikah şekeri yerine isimlerinize özel hazırlanmış  kapakları farklı renklerde kumaşlar ve sicimlerle süslenmiş küçük kavanozlarda reçeller hediye edebilirsiniz.
• Ağaçlara büyük boy beyaz Japon fenerleri (Ikea’da solar Japon fenerleri de bulabilirsiniz) ya da içinde farklı çiçekler bulunan beyaz kuş kafesleri asabilirsiniz.
• Kumsal düğünlerinde masalarda dekor olarak deniz yıldızı ve midye kabukları kullanabilir, beyaz cam  kavanozların içine kum ve deniz kabukları doldurup büyük boy beyaz mumlarla ortama romantizm katabilirsiniz.

HAZIRLAYAN ASLI BODUROĞLU FOTOĞRAFLAR: TINYWATER PHOTOGEAPHY, TUSCANY WEDDİNGS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Klasik motiflere modern yorumlar

Valiz yerleştirme sanatı