Romantik avangarde seçimler

0

Büşra-Ömer Bostan çifti Halkalı’daki evlerinde mesleklerinin de avantajıyla kişiliklerini yansıtan bir eve sahip olmuşlar.

Büşra-Ömer Bostan çifti iki yıl önce evlendiklerinde Halkalı’daki bu apartman dairesine taşınmışlar. Evi tercih etmelerinin sebeplerini şöyle anlatıyor Büşra Hanım: “En önemli sebep iş yerimize yakın olmasıydı. Aynı zamanda şehrin gürültüsünden ve kalabalığından da uzak ve sessiz…”

Genç çift yeni bir daire olması nedeniyle çok fazla bir değişiklik yapmamış. Büşra Hanım moda ve tekstil tasarımcısı, Ömer Bey ise iç mimar olduğu ve Renk Mobilya’nın sahipleri oldukları için giyinme odası ve mutfakta değişiklik yapmışlar sadece. Bu alanlarda kendi tasarımlarını uygulamışlar.

Büşra Hanım kişiliğini evine yansıtmaya çalışmış: “Avangarde mobilyaların eşlik ettiği soft renklerde romantik bir hava yaratmak istedim.”

Ev sahibesi dekorasyonda kullandığı kara kalem tabloları kendi yapmış. Ayrıca kırlentler de onun el emeği. Bu evin olmazsa olmazları arasında ferforjeler, mumlar ve çiçekler yer alıyor. Evin ferah ve aydınlık gözükmesi için açık renkler tercih edilmiş. Rahatlık ve sakinlik sağlayan pembe ve mavi tonlarına yönelinmiş.

“Dekore ederken hayal dünyamdan ilham aldım. Mesleklerimiz nedeniyle yardıma ihtiyaç duymadık, böylece kendi kişiliğimizi evimizin dekorasyonuna kolayca yansıtabildik.”

Yatak odasında sadelik tercih edilmiş. Bu alan gül detaylı fon perde ve halı ile hareketlendirilmiş. Ev sahibesi günün büyük bir bölümünü mutfakta geçirdiği için ortamın rahat ve kullanışlı olmasına özellikle dikkat etmiş, ekstra raflar ekleyerek kullanım alanını genişletmiş. Banyolarda ise sadeliği bozmadan ufak objelerle hareket ve renk katmışlar. Ev sahibesi yeterli sayıda dolabı olmamasından şikayetçi ve bu nedenle depolama alanını büyütmek istiyor.

Yemek masası ve sandalyeleri Renk Mobilya’ya özel olarak yaptırılmış.

Ferforje aksesuarlar, mumlar ve çiçekler bu evin vazgeçilmezleri. Duvardaki tablo Büşra Hanım’ın tasarımı.

Fener ve kafesler, English Home. Ferforje divan, Kervan.

Mutfak yenilenirken ekstra raflar eklenerek kullanım alanı genişletilmiş. Mutfak rafları, Ikea.

Ev sahibesi mutfakta oldukça fazla zaman geçirdiği için bu alanın rahatlığına önem vermiş.

Yatak örtüsü Madame Coco, halı English Home’dan. Perdeleri ise Büşra Hanım dikmiş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.