Renklerin öne çıktığı bir sanatçı evi

0

Bülent Çetinaslan’ın İdealtepe’deki evi sanatçının yaratıcılığını ortaya koyuyor.

Evde salon ve mutfak tek alanda yer alıyor. Salon kısmında iki farklı oturma alanı bulunuyor.

Modelliğin yanı sıra 12 sene çeşitli takımlarda profesyonel olarak voleybol oynayan, uzun bir süredir de oyunculuk yapan Bülent Çetinaslan, Jack Russell cinsi köpeği Bade ile birlikte İdealtepe’deki bu bahçe katında yaşıyor. Boş zamanlarında pastel ve akrilik tarzda resimler yapan sanatçı, evinin iç mimarisiyle de kendi ilgilenmiş. Çetinaslan salonu bahçeye açılan bu apartman dairesini 2013 yılının Ocak ayında almış, ancak eve Haziran ayında yerleşmeye başlamış. Altı aya yakın bir süre evde tadilat yapılmış. “Bu ev beni en çok konumuyla cezbetti ve tabii bir de sessiz sakin oluşu ile… Sahile ve E-5 karayoluna kısa mesafede olması, denizin huzurunu yaşatması, spor alanlarının yer aldığı alternatif parkların varlığı, sahil kısmında restoranların, alışveriş merkezi ve benzeri seçeneklerin çokça bulunması, evin genişliği, içinde her şekilde değişiklik yapmaya uygun ve açık bir mekan oluşu da bu evi tercih etmemi sağlayan diğer sebepler” diyor ev sahibi. Onun için bir evin bahçeli olması da önemli bir etken. Köpeği Bade’nin rahatlıkla koşturabileceği ve enerjisini atacağı bir yer olmasına da özellikle dikkat etmiş. Ayrıca evin bahçesinde içinde domates, biber, salatalık, patlıcan ve roka yetiştirebileceği sevimli bir sera yapma hayalini de gerçeğe dönüştürmüş. Ev sahibi taşınmadan önce evi tamamen yıktırarak yenilemiş. Salonda bir duvara kitaplık monte ettirmiş ve bazı bölgelerini çakıl taşlarıyla dekoratif hale getirmiş. Koltuklarda kırmızı ve mor, duvarlarda sarı ve haki, televizyon ünitesinde sarı, ahşap jaluzilerde ise beyazı kullanmış. Bülent Bey için evdeki her eşyanın önemi var. Çünkü hepsini kendi tasarlamış ve bazılarını kendi yapmış, bazılarını ise marangozuna yaptırmış. Bu süreci şöyle anlatıyor: “Ev yaparken bana yön veren mimar bir arkadaşım oldu. Ama itiraf etmeliyim ki söylediği hiçbir şeyi dinlemeyip kendi bildiğimi yaptım. Bu süreçte huysuz bir Bülent ile karşılaştım. İyi ki de öyle yapmışım.”

Evin oymalı maun kapıları, ortaları beyaz cam olan kapılarla değiştirilmiş.Beyaz sandık patine yapılmış. Üzerine ev sahibinin yaptığı yağlı boya tablo asılmış.

Salondaki camlı sehpayı ev sahibi boyamış. Camlı olan bölmesinde içeriden ışıklandırma yapılmış.

Salondaki kitaplık özel olarak yaptırılmış. Altındaki alanda çakıltaşları ve mumlar yer alıyor.

Girişteki duvarda siyah duvar kağıdı kullanılmış ve önüne onunla uyumlu bir puf konulmuş.

Daha önce beyaz lake olan mutfak masası Bülent Bey tarafından zımparalanıp yağlı boya ile kırmızıya boyanmış. Mutfak tezgahında leke tutmayan, akrilik, sıcağa dayanıklı, istenilen yerden kesilip tekrar birleştirilebilecek bir tezgah kullanılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.