Rahatlatan tonlarla daha konforlu yaşam alanları

0

Stresten uzaklaştıran ve huzur duygusunu pekiştiren dingin bir renk paleti, evde daima rahat hissedeceğiniz, sizi koza gibi saran mutlu atmosferler yaratır.

LAVANTA TARLASI Morun en açık tonu lavanta yaratıcılık ve organizasyon yönünüzü açığa çıkarmanın dışında mekanlarda ferahlatıcı bir rol de oynar. Bunu mavi tonları, gri, ekru gibi renklerle kombinleyerek baharı ve yazı çağrıştıran konforlu alanlar yaratabilirsiniz. alora-collection.com

Jotun.
Jotun.

YEŞİL VAHA Yeşilin griye çalan bu tonu sonsuzluk ve derinlik hissi uyandırıyor. Gün ışığı ile buluştuğunda mükemmel ton geçişleri yaratarak kendinizi ormanın derinliklerinde bir gezintiye çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Gün arası şekerlemesi veya uzun sabah keyifleri için yatak odanızda deneyebilirsiniz.

DOĞAL SICAKLIK Doğal tonların dinginliği yaşam alanlarını huzurlu kılarken sıcak nüanslar da ekler. Ancak her yeri bu renkle boyamak, sıkıcı ve cansız gösterir. Bu tonu, altın gibi enerjik bir renk paletiyle canlandırın.

H&M Home.
alora-collection.com
decoteam.de

PEMBE VE ÖTESİ Tatlı, huzur veren pembe… Biraz feminen, biraz mahsun ama kesinlikte rahatlatıcı renk paletini benzer tonlarla kombinleyerek yatak odasında kullanabilirsiniz. Ama ana yaşam alanlarında paleti daha doymuş (sature) tonlarla kullandığınızda çok daha muhteşem ve sofistike bir hava oluşturabilirsiniz.

HAYALPEREST PASTELLER Mint yeşili, mercan pembe, bebek mavisi gibi yumuşak ve sonsuzluk hissi yaratan doğal tonlar karanlık ve loş köşeleri yapay ışıkla bile aydınlatmak için mükemmel. Özellikle duvarlarınızı aynalarla desteklerseniz…

HUZUR VEREN ZITLIKLAR Toprak tonları ve gökyüzü mavisi, orman yeşili taş grisi gibi doğayı çağrıştıran renk ikilileri ana yaşam alanlarında her zaman rahatlatıcı bir etki yaratır. Tıpkı buradaki gibi duvarları açık ve tekstilleri koyu tonda kullanarak yaratacağınız şık kontrastları jüt, bambu, hasır, ahşap, taş gibi yine doğal materyallerle bir araya getirerek etkiyi güçlendirin.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.