Online alışveriş rehberi

0

MOBİLYA

Sıradışı tasarımlara en hesaplı şekilde ulaşmak için online mobilya alışverişi yapabileceğiniz adreslere tıklayın!

www.altincicadde.com

Ünlü mimarlar ve tasarımcılar tarafından hazırlanan konseptlerle takipçilerine, uygun fiyatlı ürünlerin yanı sıra stillerini evlerine yansıtmalarını sağlayacak fikirleri de sunuyor. Mobilya alışverişinde sofistike tasarımları kolaylıkla bulabileceğiniz bir adres.

İYİ FİKİR!

İnternetten alışveriş yaptığınızda size para ödeyen bir site olduğunu biliyor muydunuz?
Avantajix, internetinizi kumbaraya dönüştüren “para iadesi” konsepti yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda “anında indirim kuponları”da veriyor. Yapmanız gereken tek şey, alışveriş yapacağınız siteye avantajix.com aracılığıyla tıklamak. ~

www.evmanya.com

Türkiye’nin ilk Ev Yaşam, Dekorasyon ve Alışveriş Portalı olarak hizmet veren site, bugün mobilya alışverişinin en iddialı online platformlarından biri. E-dergisi ile evinizi dekore ederken pek çok konuda fikir sahibi de olabilirsiniz.

www.westwing.com.tr

Westwing’de seçkin markaların şık mobilyalarına uygun fiyatlarla kolayca ulaşabilirken, aynı zamanda evinize farklı bir stil kazandırabilirsiniz. Site, alışverişi bir konsept olarak sunarak onu daha da keyifli hale getiriyor.

www.nuev.com

Yatak olan koltuk ve puflar, kitaplığa dönüşebilen TV setleri, sandıklı çekyat gibi küçük mekanda çok işlevi bir arada arayanlara hitap eden mobilyaları bulabileceğiniz bir online alışveriş sitesi. Ayrıca Nuev, 30 güne kadar iade kabul ediyor, Türkiye’nin her yerine bedava kargo sunuyor ve 3 büyük şehirde Lazzoni ile birlikte ücretsiz montaj hizmeti de veriyor.

Kredi kartlarının kullanımı ?

Kredi kartları günümüzde artık yaygın bir şekilde kullanılıyor. Kullanımının artmasının ardında pek çok neden var. Bunlardan bazıları pratik kullanımı olması, bankacılık hizmetlerindeki artış ve işletmelerin müşterilerine sunmuş oldukları kolaylıklar. Günümüzde de internet ortamında yapılan alışverişlerin ödemeleri genelde kredi kartları aracılığıyla yapılmaktadır. İnternet ortamında çok kullanılan kredi kartlarının gizli bilgilerinin SSL ve SET güvenlik protokolleri sayesinde kötü niyetli kişiler tarafından öğrenilmesini engellenir. SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. SET (Secure Electronic Transaction), elektronik ticarette, internet üzerinde güvenli bilgi aktarımını sağlamak amacıyla aralarında VISA, MasterCard ve IBM’in de olduğu kuruluşlar tarafından geliştirilen bir protokol. ~

www.bonbonev.com

Modern hayatın tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak yapılan tasarımlarla düşlerinizdeki ev, ofis ve mekanları yaratmak için bir çok alternatif sunuyor. Alışılagelmiş koltuk, sandalye, masalardan sıkılanlar için iç mekanda tek başına ilgiyi üzerine toplayabilecek kadar özgün tasarımlar sunuyor.

www.btdesign.com.tr

Mobilya ve aksesuar alışverişlerinizi yapabileceğiniz gibi, profesyonel iç mimarlar yardımıyla ve bedelsiz olarak evinize veya iş yerlerinize projeler de çıkartabilirsiniz.

www.decortie.com

Decortie, mobilya seçenekleriyle hem hayatınızı kolaylaştıran hem de evinize renk ve zevk katan tasarımlara yer veriyor. İster ofisiniz ister eviniz için pek çok farklı ürüne fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz.

www.mudo.com.tr

Klasik, modern, country, bohem… Stiliniz ne olursa olsun Mudo’nun online alışveriş sitesinde tarzınıza uyan bir mobilya bulabilirsiniz. Mudo’da 75 TL. üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz. ~

AKSESUAR

El emeği aksesuarlardanithal ürünlere, tasarım niteliği taşıyan objelerden %90 fiyat avantajlıürünlere online alışveriş ile sahip olabilirsiniz.

Neden online alışveriş?

• E-ticaret maliyetleri önemli ölçüde düşürür. Bu da ürünlere daha hesaplı fiyatlarla sahip olma avantajı sağlar.
• Firmalar kısa dağıtım kanalları kullanırlar. Bu da firmaları uzundağıtım kanalı kullanmanın vermiş olduğu masraflardan kurtarır. Dağıtımkanalı kısa olduğu için mal ve hizmetler kullanıcılara daha hızlı birşekilde ulaştırılabiliyor. Bu durum müşteri memnuniyetini artırmakta vemüşterilerin işletmeye bağlı kalmasına yardımcı olur.
• Daha hızlı bir şekilde ürün geliştirilmesi, test edilmesi ve müşteriihtiyaçlarının tespit edilmesi mümkün kılındığından, talebe karşı arztarafı daha hızlı uyum gösterir. Elektronik ticaret yoluyla kişileringörüş ve geri bildirimleri daha hızlı alınır ve izlenir.
• Firmalar elektronik ticaret sayesinde coğrafi bakımdan daha uzak yerlerdeki kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir.
• Kişilerin bilgileri firma tarafından kolayca takip edilebildiğindenherhangi bir problem çıktığında daha çabuk ve güvenilir çözümlerüretilebilir.

www.avmmall.com

Sanal biralışveriş merkezi konsepti yaratan alışveriş sitesi mönülerinin rahatkullanımı ve farklı sunumuyla keyifli bir alışverişin adresi olmayaaday. ~

www.givelove.com

Bir Vakko Holding kuruluşu olan givelove.com kısaca GVL, sosyal ticaretanlayışıyla farklı bir konseptle var oluyor. Kişilerin hediye satınalımlarında yaşadıkları zorlukları hesaplı ve ilgi çekici hediyelersunarak ve satın alımı online ortamda organize ederek ortadan kaldırmayıhedefleyerek kuruldu. Hem kendinize hem de dostlarınıza son derecezevkli aksesuarlar armağan edebilirsiniz.

www.evonomi.com

Evonomi.com, evi için sık sık alışveriş yapan ve alışveriş yaparkentasarruf etmeyi önemseyen herkesin uğrak adresi olmaya aday.Evonomi.com, zamanı değerli olan ve kaliteli ürünlere cazip fiyatlarlaulaşmayı sevenlere cumartesi günleri teslim seçeneği ile de kolaylıksağlıyor.

www.kaplumbagatasarim.com.tr

Keçe, keten ve pamuklu kumaşlarla ev için aksesuarlar tasarlayanKaplumbağa Tasarım özgün ve sanatsal tasarımları bir aradabulabileceğiniz bir adres. El emeği tekstillerden hoşlanıyorsanız busiteye göz atmanızda fayda var. ~

BEYAZ EŞYA VE KÜÇÜK EV ALETLERİ

Bir zamanlar hayal gibigelen online beyaz eşya alışverişi artık çok yaygın. Büyük ebatlı beyazeşyalara ve küçük ev aletlerine bir tıkla ulaşabilirsiniz.

www.sanalpazar.com

560 binin üzerindeki ürün yelpazesiyle Sanalpazar.com, ihtiyaçduyduğunuz eşyaları satın almanızı sağlarken eski ürünlerinizi desatabileceğiniz bir platform olarak karşınıza çıkıyor. Sıfır ve ikinciel ürünlerin bir arada bulunduğu sitede buzdolabı, bulaşık makinesi,çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalar, aklınıza gelebilecek tüm teknolojikcihazlar bulabilirsiniz.

www.bonvagon.com

Kendi mutfağınızın şefiyseniz, özellikle de sofralarınız kalabalıkoluyorsa mutfakta size zaman kazandıracak pratik ekipmanlara sahipolmanın önemini bilirsiniz. Hayatı küçük ev aletleriyle kolaylaştırmayıhedefleyen Bonvagon’da farklı stilde pek çok küçük ev aletibulabilirsiniz.

www.istegelsin.com

Beyaz eşya, ev elektroniği ve küçük ev aletleri gibi pek çok teknolojikürünü bulabileceğiniz bir alışveriş adresi. Web sitesinde EFT/havale ilealışverişlerde %5 ekstra indirim uygulanıyor. ~

Sayılarla online alışveriş

Elektronik Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD) YönetimKurulu Başkanı,Ercüment Erdem Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) resmiverilerine göre 2012 yılı Temmuz ayında Türkiye E-ticaret sektöründeyaratılan hacim 3 milyar 186 milyon TL‘ye ulaştı. Bu da geçen yılın aynıdönemine göre %30’luk bir büyümenin olduğunu gösteriyor. Bu dönemzarfında gerçekleşen işlem adediyse 14 milyon 393 bin, işlem başınatutar (sepet ortalaması) ise 221 TL. gibi yüksek bir seviyeye yerleşti.

www.hepsiburada.com

Beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde çok çeşitli bir ürün gamı bulunansitede yapacağınız alışverişin miktarına göre taksit ve ücretsizgönderim imkanı sunuluyor. Ayrıca hızlı gönderi seçenekleri de mevcut.

www.hizlial.com

Elektrikli ev gereçleri ve beyaz eşya konusunda pek çok farklıkategorisi ve geniş bir ürün yelpazesi bulunan web sitesinde ürünlerçeşitli fiyat avantajlarıyla sunuluyor. Ayrıca web sitesinde outletürünler seçeneği de mevcut. ~

EV TEKSTİLİ, KUMAŞ VE UYKU ÜRÜNLERİ

Nevresim takımı, masa örtüsügibi ev tekstillerini; yastık, yorgan gibi uyku ürünlerini vedöşemelik, perdelik kumaşları bulabileceğiniz adresler.

www.uykumgeldi.com

Penelope, Othello, Miamore gibi markaların tüm uyku ürünlerinibulabileceğiniz bir alışveriş sitesi. Satın almak istediğiniz ürünükapınızda inceleyip, yine kapıda ödeme yapabiliyorsunuz.

www.emagaza.linens.com.tr

Banyo, bebek odası, mutfak, yatak odası gibi evin her alanına yönelik evtekstillerinin tamamını tek bir çatı altında bulabileceğiniz bir adres.Sitede ayın ürünlerine cazip indirim oranlarıyla sahip olabilirsiniz. ~

Kimler, ne alıyor?

ETİD Yönetim Kurulu Başkanı, Hakan Orhun Önde gelen 34 siteden oluşanüye ağıyla e-ticaret sektörünün büyük bir kısmını temsil eden ElektronikTicaret İşletmecileri Derneği (ETİD), Türkiye’nin e-ticaret haritasınıçıkardı. ETİD verileri, özel alışveriş (Private shopping) siteleri,fırsat siteleri, sanal yapı marketler, perakendeciler ve tüketicidentüketiciye satış yapılan (C2C) siteler gibi farklı e-ticaretkategorilerini kapsıyor. Bu verilere göre, e-ticaret sitelerini kullanankadınlar en çok giysi ve dekoratif ürün alışverişi yaparken, erkeklerdaha çok fonksiyonel ve teknolojik ürünler satın alıyor. E-ticaretsitelerinden alışveriş yapanların yüzde 50’sini 25-35 yaş aralığındakikullanıcıların oluşturuyor. Genç nüfus Internetten ticareti seviyor vebuna çok alıştı. Bu sayede sektörümüzün çok hızlı büyüyeceğiniöngörmekteyiz. Elektronik ticareti her profilden kişiler kullanmakta. Evkadınları, giderek alışverişlerini bu kanala kaydırmak olduğunugözlemliyoruz. Hatta gün için ev kadınları araştırmalarını yapıyor veakşamları eşleri ile birlikte bilgisayarlarının karşısındaalışverişlerini yapıyor. Bundan 10 sene önce hacim olarak imkansızdenilen büyüklükte beyaz eşya satışları, giyim satışları bunun önemligöstergeleri. Bir zamanlar Internetten sadece kitap, CD satılır,görmeden ürün alınmaz deniyordu. Artık durum bunun tersine döndü.“Internetten bakmadan ürün almam” diyen büyük bir kesim oluştu. 

www.perabulvari.com

Hem uyku ürünleri hem de halı ve nevresim takımı gibi pek çok evtekstili ürününü temin edebileceğiniz bir adres. Perabulvarı’nınblogundan ev dekorasyonuyla ilgili çeşitli tüyolar da alabilirsiniz.

www.kumasci.com

Koltuk kılıfı için ya da kış bahçeniz için tentelik kumaş mı arıyorsunuz? Üstelik kaç metre alacağınızı bilmiyorsunuz…
Kumaşçı kumaşçı gezecek vaktiniz yoksa, Kumasci.com bir tıkla ihtiyacınız kadar kumaşı size ulaştırıyor. ~

YER DÖŞEMELERİ VE DUVAR DEKORASYONU

Parke, seramik gibi zemin döşemelerini; duvar kağıdı, boya ve sticker gibi malzemeleri online satın alabilirsiniz.

www.koctas.com.tr

Hem duvardan hem parça halı; hem de seramik ve parke gibi sert zeminlerkonusunda pek çok çeşiti bulabileceğiniz bir adres. Koçtaş kapıda ödeme,taksit kolaylığı ve montaj gibi pek çok kolaylık sağlıyor.

KARŞILAŞTIRIN!

Aradığınız ürünü hangi alışveriş sitesinde en hesaplı bulabileceğinizimerak ediyor, fiyatları karşılaştırmak istiyorsanız, akakce.com,nekadar.com ve ucuzu.com gibi fiyat karşılaştırma sitelerine gözatabilirsiniz.

www.stickershop.com.tr

Yüzlerce farklı stilde stickerı bu alışveriş sistesinde bulabilirsiniz.Evde hızlı dekorasyon şifrelerinden biri olan stickerlarla hesaplıyoldan duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

www.praktiker.com.tr

Duvar kağıdı, boya ve stickerlar konusunda geniş bir ürün yelpazesini Praktiker’in online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

www.tekzen.com

Dilediğiniz zemin ürününü bulabileceğiniz online yapı market platformu.Tekzen.com’dan yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirme şansınız davar.

www.bauonline.com

Zemin malzemeleriyle ilgili tüm ürünleri avantajlı fiyatlarlabulabileceğiniz bir adres. Aradığınız parke, vinil döşeme ya da seramikkaplamalarsa Baumax’ın online sipariş sitesine göz atabilirsiniz.  ~

Online alışveriş için alternatif adresler

• www.daybuyday.com• www.tac.com.tr
• www.vivikea.com • www.evim.net
• www.yenicarsim.com • www.vipdukkan.com
• www.clubboon.com
• www.limango.com.tr • www.trendyol.com
• www.markafoni.com • www.porselensepeti.com
• www.evgormobilya.com
• www.ereyon.com.tr • www.webdenal.com
• www.tchibo.com.tr • www.morhipo.com
• www.esse.com.tr • www.krcshop.com
• www.tepta.com • www.ikea.com.tr
• www.kirtasiyedunyasi.com
• www.panelkirtasiye.com • www.betaboyner.
com.tr • www.deppo.com • www.sahibinden.com
• www.gittigidiyor.com • www.teknosa.com
• www.netsiparis.com

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.