Odak noktası: Yatak başı

0

Yatak odanızın bir odak noktasına mı ihtiyacı var? Öyleyse sıradan yatak başınızı yaratıcı fikirlerle, tamamen kendinizin tasarladığı bir esere dönüştürebilirsiniz.

Kimi zaman mekanlar çok sıradan gelebilir. Böyle bir durumda yaratıcılığınızı kullanarak bundan kurtulabilirsiniz. Mesela yatak odanızın değişime ihtiyacı varsa yatak başına yapacağınız küçük bir müdahale odanın havasını tazeleyebilir. Eğer birkaç parlak fikre ihtiyacınız varsa önerilerimize bir göz atın.

İyi fikir
Uzun bir sedir minderini dekoratif askı kancalarıyla duvara sabitleyerek kullanışlı bir yatak başına dönüştürebilirsiniz. Üstelik bu, odanıza samimi ve sıcak bir görünüm kazadırır.
impressiveinteriordesign.com


Hem depola hem süsle
Eğer alanınız müsaitse ve yatağınız duvara yaslanmıyorsa yatak başınızı bir depolama ünitesiyle değiştirerek işlevsellik kazandırabilirsiniz. Mesela iki şifoniyerin sırtına yatağınızı dayayarak ya da yatak çerçevesini çekmece içinden dolaplara sabitleyerek kullanabilirsiniz.
H&M Home.

Farklılaştır, stil kat!
Yatak başını tamamen kaldırıp duvarı değerlendirin. Önce büyük birkaç peluş yastık yerleştirin. Daha sonra uyku yastıklarını bunlara dayayın. Duvarda baş hizasını kurtacak yükseklikte rafları asimetrik biçimde asın ve üzerilerini dekoratif objeler, resimlerle süsleyin. Hatta yılbaşında çam dalları, çanlar; ilkbaharda çiçekler ve yazın deniz kabuğu, çıpa, can simidi gibi mevsime göre tematik süslemeler de asabilirsiniz.
boligpluss.no

Rustik stili seviyorsanız
Rustik stilin değişmezi eskitme ahşaplar. Eskiciden ya da marangozdan bu tarz eski tahta plakalar isteyin. Bunları yatak uzunluğunuzu her iki taraftan belli bir miktar taşacak gibi ayarlayarak duvara çakın ve üzerine natürel cila atın ya da eskiterek kullanın.
Yataş Bedding.

Çini efektleri
Mavi, beyaz çini motiflerini MDF panele kaplayarak yatak başı gibi kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.