Yılbaşında mutfakta
kırmızı rüzgarı estirin

dergisi sizin için seçti

Yılbaşının enerjik rengi kırmızıyı bu sene mutfağınıza da taşıyın. Canlı ve parlak bu renk yeni sene ile birlikte tüm güzelliğiyle size eşlik etsin. Üstelik bu ürünler ile hem mutfağınız güzelleşsin hem de işleriniz kolaylaşsın.

Kahvaltı keyfinde

Yeni yılın ilk kahvaltısına kırmızın eşlik etmesini ister misiniz? Kırmızı rengi mutfağa taşımanın bir çok yolu var ama en kolayı küçük mutfak aletlerinizi bu renkte seçmek. Farklı renkleriyle ilgi çeken küçük mutfak aletlerinin en cazibeli rengi tabii ki kırmızı. Bu renkteki çay ve tost makinesi ile hazırlayacağınız kahvaltı ile güne daha enerjik başlayabilirsiniz.

Kahve tutkunları

Sabah kendine gelmenin yolu kahveden geçiyor. Bol köpüklü, sade, sütlü, güçlü ya da yumuşak… Kırmızı bir kahve makinesi ile ister filtre, ister cappuccino isterseniz Türk kahvesi yapın.  Sabah kahvenizi içip yeni yılda sabahlarınızı daha da güzelleştirin.

Zamandan kazanın

Yoğun ve koşturmalı hayatımızda mutfağımızda harcadığımız zamandan kazanmanın yolu küçük ve pratik mutfak aletlerinden geçiyor. Kırmızı renkteki bu küçük kurtarıcılar hem size zamandan kazandırıyor, hem de daha keyifli iş yapmanızı sağlıyor. İsterseniz meyve suyunuzu iki dakikada hazırlayın, isterseniz kekinizi üstünüzü başınızı kirletmeden karıştırın. Hatta üç dakikada salata malzemelerinizi doğrayın.

Kırmızı enerji

Sabunluktan tartıya, konserve açacağından tepsiye hatta kesme tahtasına kadar mutfakta kullandığınız küçük gereçleri kırmızı renkte seçebilirsiniz. Unutmayın canlı renkte bir ekmeklik, minik baharatlıklar, fırın eldiveni,  hatta sabunluk mutfakta daha keyifli çalışmanıza yardımcı olacak.

Tekstiller de renklendi

Kırmızıyı mutfağınıza katmanın en kolay yolu tekstillerden geçiyor. Masa örtüsünden Amerikan servise tekstillerinizi yenileyerek mutfağınızda kırmızı rüzgarlar estirebilirsiniz. Eğer sadece kırmızı kullanmak çok yoğun olur derseniz, kırmızı-beyaz ya da kırmızı-yeşilin buluştuğu tekstil ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Bu bir ilandır.