Sıcacık bir yuva için

dergisi sizin için seçti

Bu kış farklı ısıtma seçenekleriyle yaşam alanlarınızda rahat ve sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz. Hepsiburada’da evinizde konforlu bir ısınma sağlamak için sobadan şömineye kadar birçok seçeneği bir arada bulabilirsiniz.

Havaların giderek soğumaya başladığı Kasım ayında kış mevsimine yönelik tamamlanması gereken hazırlıkların başında şüphesiz ısınma ve ısıtma sistemleri yer alıyor. Keyifli ve sıcacık bir kış için seçiminizi yapma zamanı çoktan geldi bile.

Soğuk kış aylarında önemli bir ihtiyaç  olan ısınma günümüzün dekorasyon stilleri ışığında kimi zaman evimizin iç görünümünü de tamamlayan bir unsur haline dönüşüyor. Şömine ve yeni nesil radyatör petekleri ile evinizi ısıtırken stil sahibi bir mekan tasarımı yapmanız da artık mümkün.


Kombi ya da elektrikli ısıtıcılar ile de ısınmadan tassarruf sağlayabilirsiniz. Ancak ısıtma yönteminizi belirlemeden önce ilk yapmanız gereken ısıtılacak mekanın metrekaresine, sistemin termik gücüne ve verim yüzdesine dikkat etmek olmalı. Günümüzde pek çok farklı başlıkta karşımıza çıkan ısıtma formülleri, doğalgaz, odunlu ve elektrikli şömineler, sobalar ve yine şömine formundaki sobalar, radyatörler, yerden ısıtma tesisatları, metan gazlı sistemler, elektrikli ısıtıcılar ve şüphesiz kullanıcısına tasarruf sağlama konusunda yardımcı olan kombi seçeneği ile seçim yapmayı zorlaştıran bir çeşitlilikte karşımıza çıkıyor. Siz ısıtma sisteminizi yaşam alanınızın durumuna göre belirleyebilirsiniz.


Eğer eviniz uygunsa salonunuzda bir şömineye yer açabilirsiniz. Şömine dendiğinde akla ilk gelen içerisinde odun yakılan, görsel etkisinin yanı sıra ısıtma ve pişirme özellikleri de olan doğal, odunlu şöminelerdir. Her ne kadar günümüz şehir yaşantısında kullanımı zor olsa da; doğal ateş görseli, çıtırtısı ve odun kokusu gibi faktörlerle odunlu şömine öncelikli olarak arzu edilen şömine modeli olarak karşımıza çıksa da bunu geçekleştirmek her zaman mümkün olamayabilir. Bu durumda sizin için elektrikli şömine uygun olabilir. Eğer soba kullanıyorsanız şık bir kuzine tercih ederek burada yemek de pişirebilirsiniz.


Doğalgazla ısınma sağlayacaksanız ve uygun tesisat varsa en tasarruflu ısıtma sizin için kombi olacaktır.

Şömine Keyfi

Şömineler hem keyifli bir ortam yaratıyor, hem de ısınma ihtiyacınızı gideriyor. Bacalı şömineler diğer ısıtma yöntemlerinden daha zahmetli olduğu için elektrikli modelleri tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcılar

Eğer sabah erken saatlerde kalkıyorsanız odayı çabucak ısıtmanın en kolay ve ekonomik yolu şüphesiz bu ısıtıcılardan geçiyor. Sadece bir tek odada vakit geçirecekseniz kombiyi kapatın ve ara ara elektrikli ısıtıcı yardımıyla ısının.

Kombiler

Kombiler, merkezi sistemin aksine size kendi ısıtma cihazınızı kontrol etme olanağı sunar. Oda sıcaklığını istediğiniz düzeyde tutarak istediğiniz zaman cihazı kapatabilir ve istediğiniz zaman ısınıp istediğiniz kadar sıcak su kullanabilirsiniz.

Odun Sobaları

Günümüzde hala yaygın bir ısınma aracı olarak kullanılan odun sobası ile evinizin yanı sıra içinizi de ısıtan bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Eviniz Kadar İçiniz de Isınsın

Yaşam alanlarınızı ısıtırken kendinizi de ısıtmaya ne dersiniz? Sıcacık bir kahve ya da çay, yumuşacık bir battaniye ya da ayaklarınızı ısıtacak bir çorap, belki de bir sıcak su torbası... İçinizi ısıtmaya yeter de artar bile.

23.

Betires Home Örgü Koltuk Şalı 

24.

Tufty Jakarlı Scotch  Battaniye 

25.

Tek Kişilik Pamuk Battaniye

Bu bir ilandır.