Okula
dönüş
zamanı

dergisi sizin için seçti

Eylül geldi, okullar açılıyor. Çocuğunuzun odasında okul hazırlıkları yapmak için Hepsiburada’da onunla birlikte keyifli bir alışveriş turuna çıkıp çalışma masasından koltuğa kadar birçok seçeneği de bir arada bulabilirsiniz.

Okul mevsimi geldi. Siz de çocuğunuz için okul hazırlıklarına başladınız. Peki odasında en rahat çalışma ortamını nasıl oluşturacağınızı biliyor musunuz? Çalışma alanını düzenlerken birçok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Rahat bir ortam sağlamak için duvarlarda çocuğunuzun sevdiği renkler içinden en açık olanını kullanabilirsiniz. Çünkü fosforlu ve çok canlı renkler konsantrasyonu olumsuz yönde etkilerken, koyu renkler de motivasyonu düşürebilir. Bu nedenle pastel tonlar ve aydınlık renkleri tercih edebilirsiniz.

Masa-sandalye seçimi

Çalışma masasının odada konumlandığı yer önemli. Masayı ne kalorifer peteği gibi çok sıcak bir alanın yakınına, ne de pencere gibi soğuk alabilecek bir yerin önüne yerleştirmeyin. Bu etkenler ders çalışırken onun dikkatini dağıtabilir. Çalışma masasının boyutlarının da önemli olduğunu unutmayın. Çocuğunuzu rahatsız etmeyecek ebatta, çok alçak ya da yüksek olmasına dikkat edin. Masanın farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde fonksiyonel özelliklerinin bulunmasına özen gösterin. Çekmeceli ya da dolaplı bir dolap depolama açısından da size yardımcı olabilir.

01.

Rafevi Pisagor köşe masa

02.

Rem çalışma koltuğu

03.

Nusta Design Stolo çalışma koltuğu

04.

Desenti Cumba çalışma masası

Çalışma koltuğunun da ayarlanabilir özellikte olması kolaylık sağlayacaktır. Böylece çalışırken rahat edeceği şekilde koltuğunu ayarlayabilir.


Aydınlatma da önemli noktalardan biri. Genel aydınlatmanın yanı sıra mutlaka bir masa aydınlatmasına da yer verin. Böylece ders çalışırken masa üzerinin daha rahat aydınlanmasını sağlamış olursunuz. Noktasal aydınlatma için seçiminizi ayarlanabilir başlıklı olanlardan yana kullanabilirsiniz.


Masasının rengini odanın renklerine göre belirleyebilirsiniz. Açık renk bir oda için koyu, koyu renk bir oda için ise açık renk çalışma masası seçebilirsiniz. Sandalyenin ise yüksekliği ve rahatlığı çok önemli. İdeal sandalye oturma yeri genişliği 45-50 cm olmalı. Yüksekliği ise 40-50 cm olmalı ve bu yükseklik ayarlanabilmelidir.

05.

Nusta Design patchwork sandalye

06.

Dekorister Coral çalışma masası

07.

Türksit Gökkuşağı file çalışma koltuğu

08.

Dekorister Coral çalışma masası

Kitaplık alırken

Çocuğunuzun odasına kitaplık alırken odanın büyüklüğünün yanı sıra içine koyacağı kitapların sayısını ve boyutlarını, kolay temizlenebilir olmasını, toz göstermemesini, demonte olup olmadığını göz önünde bulundurabilirsiniz.

09.

Hepsiburada Home 5 raflı kitaplık

10.

Rafevi Tars kitaplık

11.

Dekorister Sunrise kitaplık

12.

Hepsiburada Home Regor kitaplık

Kendi evine çıkıyorsa

Çocuğunuz artık üniversiteli ve arkadaşlarıyla bir öğrenci evine taşınıyor. Onun buradaki odasını dekore ederken daha portatif ve küçük ebatlı mobilyalardan faydalanmanız gerekiyor. Duvarda kitaplar için raflar, hem televizyonun hem de kitapların konulabileceği üniteler, küçük ebatlı çalışma masaları, giysileri için iki kapılı gardıroplar ya da raflı bez dolapları tercih edebilirsiniz. Tüm bu mobilyaları şık aksesuarlarla tamamlayarak ona ilk evinde sevimli bir oda oluşturabilirsiniz.

13.

Decormet Seramoni raf ve kitaplık seti

14.

Ahşap fabrikası teleskobik Edison masa lambası

15.

Boo Bremen Cordoba çalışma
masası

16.

Prado Tela dolap düzenleyici

17.

Minderli lambalı laptop sehpası

18.

Serhat Mobilya Vendetta kitaplık

19.

Büroday Fıstık  laptop sehpası

20.

Özcan Aydınlatma masa lambası

21.

Dessenti Cumba sürgülü gardırop

22.

Metalia GM431 Buse ahşap karyola

23.

Modilayn Kumsal gardırop

24.

Enzola bez dolap

Kırtasiye malzemeleri

Aksesuarların yanı sıra ders yaparken ihtiyacı olan kırtasiye malzemelerini de almayı ihmal etmeyin.

25.

Işıklı küre

26.

Leitz telli dosya

27.

Faber Castell keçeli kalem

28.

Lizer Mp-A450 mikroskop

Bu bir ilandır.