Banyoda renk harekatı

dergisi sizin için seçti

Sabahları enerjik ve pozitif bir banyoda güne merhaba demek istiyorsanız banyonuza sadece 5 adımda renk getirerek bunu başarabilirsiniz. Hepsiburada’daki rengarenk alternatifleri değerlendirerek keyifli bir alışveriş turuna çıkabilirsiniz.  ​​​​​​​

Banyo Dolapları

Canlı renklerdeki banyo dolapları enerjinizi de artırır. Eğer bu bana fazla diyorsanız üzeri desenli dolapları da tercih edebilirsiniz.

Banyolar yeni bir güne başlarken evimizde ilk adımımızı attığımız mekanlar. Onun klasik ve sade görünümünden sıkıldıysanız artık banyonuza gereken enerjiyi ve tarzı eklemenizin zamanı gelmiş demektir. Bunu yapmak için renklerin gücünden faydalanın. Banyo dolabınız ile farklılık yaratmaya ne dersiniz? Banyoyu yenilemek ve renk katmak için kendinizi sadece duvarlarla kısıtlamayın. Banyo dolaplarını değiştirerek de renklendirebilirsiniz. Dolaplarınızdan sıkıldıysanız biraz farklılık banyonuza ve size iyi gelecektir. Modern, klasik, rustik ve vintage tarzı pek çok stil arasından banyonuza uygun bir banyo dolabı seçebilirsiniz. Ama unutmayın renk ön planda olmalı.

Seramikler

Sizi biraz zorlayabilir ama banyoda renkli bir dönüşüm yapmanın yollarından biri de seramiklerinizi yenilemek. Mesela duvarlarınızda ya da zeminde renkli çiniler kullanarak büyülü bir banyoya kavuşabilirsiniz. Farklı renklerde çinilere bir arada yer vererek daha da canlı ve otantik bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Fayans seçiminiz ile duvar ya da zeminize stil katabilirsiniz. Banyonuzu yenilemeye karar verdiyseniz dekoratif, desenli fayanslar ya da çiniler kullanarak banyonuzun stilini değiştirebilirsiniz. Eğer beyaz kullanmak istiyorsanız aralarda renkli mozaik ya da çini kullanabilirsiniz.

Vitrifiyeler

Rengarenk ya da çini desenli bir lavaboda yüzünü yıkamayı kim istemez ki? Üstelik bu lavabolar sadece renkleriyle değil formlarıyla da sizi kendine hayran bırakıyor.

Günümüzde vitrifiyeler de renklendi. Sadece lavabonuzu yenileyerek de banyonuzda canlı bir rüzgar estirebilirsiniz.

Tekstiller

Banyonuza renk ve doku katmanın en kolay yolu tekstiller. Peştemal, havlu, bornoz, banyo paspası ya da duş perdesini renkli seçerek bunu başarabilirsiniz.

Banyonuzu yenilemek ve canlılık kazandırmak için küçük detayları da gözden kaçırmayın. Dekoratif banyo aksesuarları ve tekstil ürünleri ile aradığınız enerjiyi daha rahat ve hesaplı şekilde banyonuza yansıtabilirsiniz.

Aksesuarlar

Sabunluktan klozet kapağına, çöp kovasından çamaşır sepetine kadar tüm aksesuarlarda renk ve desenlerin gücünü banyonuza taşıyın.

Renkli klozet kapakları, desenli duş perdeleri, banyo halı ve paspas modelleri gibi bir çok ufak detay banyonuzda enerjik bir ortam yakalamanız konusunda size yardımcı olabilir.

25.

Seramik Banyo Seti: Konstar

26.

Desenli Banyo Seti: Bosphorus

Bu bir ilandır.