Mutfaktaki balık kokusu nasıl giderilir? Mutfaktaki kötü kokuları yok etmenin yolları

mutfak-balık-kokusu
mutfak-balık-kokusu

Mutfakta bazen kötü kokular tam bir sorun haline gelebilir. Balık kokusu, kızartma kokusu, lahana kokusu bunlardan bazıları. Peki bu kokuları nasıl yok edebiliriz? İşte kötü kokuları gidermenin yolları…

MUTFAKTAKİ KIZARTMA KOKUSU NASIL GİDERİLİR? *

Kızartma yaptıktan sonra küçük bir tencerede biraz sirkeli suyu kısık ateşte kaynatırsanız, ağır ve yağlı kızartma kokularından kurtulmuş olursunuz.

MUTFAKTAKİ LAHANA KOKUSU NASIL GİDERİLİR? *

Lahana pişerken de ortalık çok kötü kokar. Bunun için de lahanayı düdüklü tencerede pişirin ve önceden içine birkaç tane susam atın. Bu şekilde lahana pişerken koku çıkarmayacaktır.

ÇAYDANLIKTAKİ KÖTÜ KOKU NASIL TEMİZLENİR? *

Uzun süre kullanılmayan çaydanlıklar da zamanla kötü bir koku edinirler. Bunun içinde çaydanlıklarınızın içine bir iki tane kesme şeker atabilirsiniz.

MUTFAKTAKİ BALIK KOKUSU NASIL GİDERİLİR? *

Mutfakta oluşan kötü kokulardan bir diğeri de balık kokusudur. Bulaşık suyunun içine bol miktarda kahve telvesi atın. Telve, bulaşıklarda oluşan balık kokusunu emecektir. Sonrada yıkadığınız bulaşıkları bol suda durulayın.

Balık kızarttıktan sonra mutfağa sinen kokuyu gidermek için bir kapta; 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı sirkeyi kaynatarak da kokuyu temizleyebilirsiniz.

HAŞLAMA SUYUNUN İÇİNE SOĞAN ATIN *

Et, balık ve tavuk haşlarken oluşan ağır kokudan şikayet ediyorsanız, haşlama suyunun içine kabuğu soyulmuş bütün bir soğan atın. Soğan bu ağır kokuyu alacaktır.

Kötü lavabo kokusu nasıl giderilir? İşte 5 kolay çözüm

Güzel kokulu çiçekler: 6 farklı çiçek ile her yer mis gibi koksun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ingiltere

İngiltere’de 1650’lerden kalma ev dekorasyonla yeniden doğdu

yüksek tavanlı banyo

Yüksek tavanlı ev dekorasyonu ve alçaltmanın yolları