Mutfağınıza tazelik katın

0

Klasik bir mutfağınız var ve artık çok sıradan görünüyor. Yenilemek için basit ama etkili bu beş uygulamayı deneyebilirsiniz.

– Bir mutfağı renklendirmenin kolay yollarından biri de sadece tezgah arasını yenilemek olabilir. Ancak mevcut dolap ve tezgaha zarar vermekten korkuyorsanız seramik üzerine çeşitli dekoratif boyalarla uygulama yapabilir ya da ilginç sticker veya kendinden yapışkanlı folyoyla kaplayabilirsiniz.

– Sadece tezgahı değiştirmek bile bazen yeterli olabilir. Eğer daha ışıltılı durmasını istiyorsanız içinde sedef parçaları olan granit veya limestone, doğal dokular için kalın damarlı mermer, daha çağdaş bir stil için paslanmaz çelik ya da kalın ham ahşap tezgahlar deneyebilirsiniz.

– Eğer değişime henüz çok hazırlıklı değilseniz ya da bütçeniz müsade etmiyorsa işe sadece eskiyen bataryanızı yenilemekle başlayabilirsiniz. Son yıllarda çok moda olan bakır, rose ve altın materyaller oldukça şık bir hava kazandırıyor.

– Açık raf üniteleri bir mutfağın en dekoratif unsurları hatta olmazsa olmazları. Eğer bolca açık rafınız varsa altına veya üstüne yerleştireceğiniz ışıklandırmayla farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Bunun için LED ışık selleri ya da tekli dekoratif spotlar kullanılabilir veya son günlerde çok moda olan lightboxlar yerleştirebilirsiniz.

– Eğer köklü bir değişime hazırsanız ve bir şeyleri yenilemek hobileriniz arasındaysa, dolaplarınızı komple masif ahşap olanlarla değiştirin. Böylece ileride yenilik istediğinizde sadece kapakları zımparalayıp farklı bir renge boyayarak, mutfağınızı kolayca tazeleyebilirsiniz.

boncville.com

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.