Mutfağa depolama çözümleri

Mutfakta karşılaşılan en büyük problemlerden biri sürekli artan mutfak araç-gereçlerini, malzeme ve aksesuarları hiçbir zaman yeterli gelmeyen dolap ve çekmecelere sığdırmaktır. Mutfak dolaplarınız depolama ihtiyacınızı tam olarak karşılamıyorsa bir takım eklemelerle mutfakta daha rahat bir düzen oluşturabilirsiniz. Vintage stilde kap, kavanoz ve kutulara mutfak malzemelerini yerleştirerek dolaplarınızda ve tezgahınızda hem şık hem de daha düzenli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu hoş saklama kaplarını duvara asacağınız bir raf üzerinde de rahatlıkla sergileyebilirsiniz. 

Eğer mutfağınızda yer varsa ada ünitesini yemek hazırlamak ve kahvaltı etmek için kullanabilir, alt ve yan kısımlarını da depolama amaçlı değerlendirebilirsiniz. Büyük tencere ve tavalarınızı, sık kullanmadığınız mutfak robotlarınızı bu bölümde tutabilirsiniz. Eski ahşap masalarınızı bile ada ünitesine dönüştürebilir, alt kısmına dolap, çekmece ya da raf ekletebilirsiniz. Ana mutfak tezgahı ile ada ünitesi arasında en az 125 cm gibi bir aralığın bulunması mutfakta çok daha rahat çalışmanızı sağlayacaktır.

Mutfağın bir duvarına yaptıracağınız açık raf sistemi de pratik bir şekilde kurtarıcınız olabilir. Kapakları olmayan bir sistemle her şey elinizin altında olurken, kullanacağınız şık sepet ve kavanozlarla da hoş ve düzenli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Neredeyse yerden tavana kadar uzanan, hatta modüler olabilen raflar mutfağınızda farklı bir hava yaratabilir.

Mutfak malzemelerini mutlaka mutfakta tutmanız gerekmez. Evinizin kullanılmayan atıl köşelerini de mutfak malzemeleriniz için bir depolama alanına dönüştürebilirsiniz. Merdiven altı gibi çoğunlukla biçimsiz köşelere raflar monte ettirebilir, tabak-çanak, vazo vb. eşyalarınızın yanı sıra sebzelerinizi bile saklayabileceğiniz alanlar oluşturabilir, bu alanları sürgülü kapılar ile gizleyebilirsiniz. Biraz hayal gücünüzü çalıştırarak evinizin diğer köşelerinde de benzer uygulamalar yapabilirsiniz.

Fotoğraflar: UKTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muşambayla yenileme

Jean fikirler