Lise öğrencisine bol çözümlü bir oda

0

IKEA ile birlikte yaptığımız oda yenileme çalışmasında Beylikdüzü’nde Neslihan Oğuz’un evindeydik. Oğlu Mert’in odasını depolama çözümleriyle yeniledik.

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA İç Mimarı Seda İpek Artar, öncelikle ev sahibi Neslihan Hanım ile görüşerek Lise 1’inci sınıfa giden oğlu Mert’in yatak odasında ihtiyaç duyduğu eksiklikleri belirledi. 

Amaç, Mert’in odasını kullanışlı ve ferah bir oda haline getirmekti. Bunun için ilk olarak odada kullanılacak mobilyaların renginin beyaz olmasına karar verildi. Duvar rengi, küçük olan odayı geniş ve aydınlık göstermesini sağlayacak renklerden seçildi. Oda, Jotun Boya tarafından seçilen renklere boyandı. Mobilyanın yoğun olduğu duvarda koyu, diğer duvarlarda ise açık gri kullanıldı. Planlamaya, kapı arkasında asılı duran eşyaları depolamak için Pax Gardırop ünitesi kullanarak başlanıldı. Böylelikle eşyalar gardırop içinde saklanarak odanın daha düzenli görünmesi sağlandı. Odanın küçük olmasından ve depolama alanına ihtiyaç duyulmasından dolayı Stolmen açık gardırop sistemi kullanıldı. Malm yatak ve Micke çalışma masası bu sistemin içine yerleştirilerek odada daha fazla kullanım alanı yaratıldı. Okul kitapları ve okuduğu kitapların çoğunluğu göz önünde bulunarak odada Billy kitaplık kullanıldı. Bu kapaklı kitaplık sayesinde odada gizli bir kütüphane oluşturuldu. Yatak başına konulan okuma lambası ile de günün her saati okumak daha kolay hale getirildi. Kitaplık üzerine asılan tablo ise oda sahibinin zevk ve hobilerine göre seçildi.

Böylelikle ev sahibinin taleplerini karşılayacak, fonksiyonel ve keyifli bir yatak odası yaratılmış oldu.
~

Gardırop
35 cm derinliğindeki gardırop ile dar alanlarda geniş bir kullanım alanı yaratabilirsiniz. Pax gardırop: 526 TL.

Kitaplar için
Mert’in öğrenci olduğu düşünülerek odada kitaplar için geniş bir alan ayrıldı. Bu alanda Billy kitaplık kullanıldı. Billy kitaplık: 399,98 TL. 

Çalışma alanı
Stolmen açık gardırop sisteminin depolama çözümüne ek olarak oluşturulan kitaplık içine masa yerleştirerek çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Micke masa: 199 TL.

Tablo
Tom Frazier tarafından tasarlanmış Vilshult tablo ile odanıza farklı bir atmosfer katabilirsiniz. Vishult tablo: 99 TL.

Yatak
Genç odalarında sadeliği yansıtmak istiyorsanız Malm beyaz karyola kullanabilirsiniz. Malm karyola: 213 TL.

Dolap sistemi
Pax gardırop ünitesini Komplement  düzenleyiciler ile ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz. 
Komplement askı borusu: 12 TL.

Ayna
Renkli aynalar ile odanıza canlılık ve neşe katmanız mümkün. Hylkje ayna: 7,99 TL.

Depolama çözümü
CD’lerinizi, oyunlarınızı veya resimlerinizi Kassett kutu içinde saklayabilirsiniz. Kassett kutu: (2 adet) 14,99 TL.

~
Çamaşırlar buraya
Kirli çamaşırlarınızı Grundtal çamaşır sepeti sayesinde banyoya kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Grundtal çamaşır sepeti: 49,99 TL.

Saate bak!
Vikis saatin arkasında bulunan ışık fonksiyonu sayesinde karanlıkta bile saati görmeniz mümkün. Vikis saat: 12,99 TL.

Oda sahibinin yorumu
“Annem Evim Dergisi ve İkea işbirliğiyle odamın değişeceğini söylediğinde önce inanmadım. Ama boya yapılıp eşyalar gelince merak etmeye başladım. Sonuçta ise gözlerime inanamadım. Herşey tam zevkime göre seçilmişti. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.”


Mert okulda olduğu için annesi Neslihan Oğuz, Kassett kutuyu kendi monte etti.

ÖNCE

Bütçe
Yatak: 558 TL.
Gardırop: 528,50 TL.
Tekstil:128,95 TL.
Ayd›nlatma: 260,47 TL.
Aksesuarlar: 428,15 TL.
Çalışma ünitesi: 1.305,97 TL.
Perde: 165,92 TL.
Halı: 19,99 TL.
TOPLAM: 3.395,95 TL.

SONRA

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.