Konforlu ve şık

Hülya Aras, tüm parçalarını kendi seçtiği evinde sade ve şık bir dekorasyona imza atmış. Bu ev, sahibesinin yaptığı tesktil ürünleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

SALON Hülya Hanım mobilyalarını seçerken tek tek parçaların birleşiminin nasıl olacağını hayal ederek karar vermiş. Hatta bazı parçaları eve getirip denedikten sonra satın almış.

Evinize ne zaman taşındınız? Bu evi tercih etmenizde ne etkili oldu?
Evimize 1,5 yıl önce taşındık. Aslında burayı tercih etmemizde birkaç şey etkili oldu. Geniş odaları olan, ferah ve kullanışlı bir partman katı olması birinci nedendi. İkincisi ise kızımın okuluna ve işime yakın olmasıydı.
Dekorasyonda nasıl bir tarz tercih ediyorsunuz?
Her zaman rahat, sade ve şık dekorasyonu tercih ediyorum. Günün yoğunluğunu ve yorgunluğunu atmak için rahat  ve konforlu dekore edilmiş ev her zaman önceliğim oluyor. Tabi evimdeki tüm eşyaların fonksiyonel ve işlevsel olmasına dikkat ediyorum.
Hangi renkleri tercih ettiniz ve neden? Gerek duvarlar gerekse mobilyalarda…
Evimde krem, gri, siyah ve kahve tonlarını kullandım. Kızımın odasında ise pembe ve fuşya renkleri hakim. Duvarlarda genel olarak kum beji rengine yer verdim, sadece bir duvarda kontrast olması açısından koyu bir renkle boyadım. Açık renk rahat ve ferah görünüm yaratmasının yanında, duvarlar tablolar ve aynalarla renklendireceğim için açık rengin üstünde daha iyi duracağını düşündüm.
Evinizi dekore ederken neler ilham kaynağınız oldu?
Aslında çok sevdiğim arkadaşım, dostum; Sahne Mobilya’nın sahibi iç mimar Alev Pilevne’nin mağazasına uğradıkça  sürekli evimin dekorasyonunu değiştirmek istiyorum. O kadar güzel ve zevkli mobilyaları var ki… Benim mesleğimde ev tekstili (perde, yatak örtüsü, yatak başları, yastıklar) olduğu için çok sık bir araya geliyoruz ve birçok projeyi  birlikte yapıyoruz. Evimin dekorasyonunu da Alev ile birlikte yaptık. Evimdeki tüm perdeleri ve örtüleri kendim tasarladım ve atölyemde hazırladım.
Mutfak ve banyo gibi alanlarda nelere dikkat ettiniz?
Bu alanlar sizin için nasıl bir önem taşıyor? Yemek yapmayı çok sevdiğim için, ev seçerken büyük ve kullanışlı  olmasına dikkat etmiştim. İşten geldiğimde mutfakta vakit geçirmeyi, yemek yapmayı çok seviyorum, günün tüm yorgunluğunu atıyorum. Yemek davetleri vermeyi ve arkadaşlarımla sofrada uzun ve güzel sohbetler yapmayı seviyorum.

MUTFAK Hülya Hanım mutfakta olmayı sevdiği için ev ararken özellikle mutfağının büyük olmasına dikkat etmiş. Cam kenarındaki mutfak masası keyifli sohbetlere eşlik ediyor.

YATAK ODASI Yatak odasındaki tüm örtüler ve perdeler Hülya Hanım’ın tasarımı. Battaniyeyi de kendisi örmüş.

ÇOCUK ODASI Evin kızı Selin’in odası ev sahibesi Hülya Hanım tarafından büyük bir özenle hazırlanmış. Hülya Hanım bu odada kızının hayallerini kurduğu cibinlikli yatağa, renkli örtülere ve bol bol yastığa yer vermiş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR ENGİN AYDENİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıcak sofralar

İki kardeş için keyifli bir oda