Komodinler hakkında her şey

Yatak odanız için en doğru komodin hangisi merak ediyorsanız, alışverişe çıkmadan önce komodinler hakkında söyleyeceklerimize kulak verin.

KOMODİNİN YÜKSEKLİĞİ NE KADAR OLMALI? *

Nasıl ki yatakların yerden yüksekliği ve genişliği eşit değilse, komodinlerin de yükseklik ve genişlikleri aynı değildir. Komodin seçerken komodinin boyunun şilte ile aynı yükseklikte ya da beş-altı cm kadar daha yüksek olmasına özen gösterin. Böylece kitabınıza ya da başucu sürahisi gibi eşyalara uzanırken rahat edersiniz.

Komodinler ve doğru ölçüler

KOMODİNLER VE DERİNLİK İDEALİ *

İdeal bir komodinini derinliği 60 cm civarındadır. Eğer gereğinden daha derin bir komodin seçerseniz hem  kullanışsız olma ihtimali vardır hem de mekan içindeki trafiği engelleyebilir.

KOMODİNLERDE DEPOLAMA *

Komodinler küçük aksesuarları ve pek çok eşyayı saklamak için çok iyi bir fikir. Açık raflı ya da çekmeceli  alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Kitap, gözlük, dergi gibi başucunda en çok kullanılanları saklayabilirsiniz.

KOMODİNLERDE DENGE ÖNEMLİDİR *

Komodinlerin ölçüsü yatağın ölçüsüyle dengeli olmalı. Eğer çok büyük bir karyolanız varsa ufak bir komodin yanında iğreti durabilir. Bununla beraber dar bir yatağın yanında çok büyük bir komodin orantısız durur. İki kapılı ayaklı ve  geniş komodinler büyük yatağın yanında hem orantılı durur, hem de depolama alanı sayesinde kullanışlı olur.

TARZI ÖZGÜN OLABİLİR *

Komodini tarz olarak mutlaka karyolanıza uydurmak zorunda değilsiniz. Hatta farklı tarzları kombinlemeniz yatak odanıza karakter katacaktır. Malzeme seçimi konusunda da benzer bir yol izleyebilirsiniz. Sadece komodinin yatağı birkaç şekilde tamamlıyor olmasına dikkat edin. Örneğin ayakların aynı malzemeden yapılmış olması gibi.

YÜZEY SEÇİMİ NASIL OLMALI? *

Eğer komodin üzerine takı, saat, kitap ya da su bardaği gibi sık sık bir şeyler koyanlardansanız komodini seçerken çizilmelere dayanıklı bir malzemeden olmasını özen gösterin. Örneğin kumaş kaplı bir komodin almak istiyorsanız üzerine de üst tablanın büyüklüğünde bir cam kestirerek daha pratik kullanabilirsiniz.

Hazırlayan İlke Yılmaz

DAHA FAZLA DEKORASYON ÖNERİSİ İÇİN EVİM…

Daha fazla dekorasyon önerisi ve eviniz için pratik fikirler arıyorsanız “Dekorasyon” ya da “Evde Düzen” sayfalarımız tam size göre. Ayrıca “Bahçe” sayfamızdan bahçe ve balkon dekorasyonu fikirleri, sorunlara pratik çözümler, çiçek bakımları ve daha pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oda kapılarındaki sorunlar ve çözümleri

FAS-STİLİ-DEKORASYON

Evinizi bir profesyonel gibi dekore etmenin yolları