Kışa hazır samimi bir salon

0

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA İç Mimarı Esra Parlakulaş, ilk önce ev sahibi Mine Hanım ile görüştü. Ev sahibi çok sayılı ama fonksiyon olarak kullanımı zor olan koltuk takımlarından memnun değildi. Salonunda, uzanarak TV izlemek ve sıklıkla gelen arkadaşlarını ağırlarken de yeterli oturma alanına ihtiyaç duyuyordu. Tüm plan bu ihtiyaçlar doğrultusunda  yapıldı.

Perdeler
Kendinden baskılı tüllerle, lila duvarla uyumlu mor perdeler bir arada kullanıldı. Ninni Figur perde.

Oturma alanı

Oturma alanında uzanma koltuklukanepe ve mavi tekli koltuklar tercih edildi. Orta alanda huş rengi biryuvarlak sehpa kullanıldı. Karlstad uzanma koltuklu kanepe, Ekerö tekli koltuk, Vejmon sehpa.


Önce duvar renginde değişiklik yaparak çok sevdiği açık lila rengini kullanıldı ve oda Jotun tarafından boyandı. Lila rengi aksesuarlar odanın farklı yerlerine dağıtıldı. Odada U kanepe ve tekli koltuklara yer verildi. Bol  oturma alanı oluşturuldu. Aydınlatma, perde ve aksesuarlarla odanın dekorasyonu tamamlandı.

Büfe

Yemek büfesi modüler sistem ile oluşturuldu. Üzerine ayna yerleştirilerek alanın daha ferah olması sağlandı. Besta modüler sistem, Besta Vara kapak kombinasyonu ile, Stave ayna.

Tekstil
Koltukların üzerinde uyumlu tonlarda örtüler kullanıldı. Odanın zemininde koyu renk halı tercih edildi. Alhede halı, Ofelia örtü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.