Kış uykusuna hazırlık

0

Pek yakında daha da serinlemeye başlayan hava, çisil çisil yağmurlar eşliğinde, bizi yatak odasında battaniye altında sarıp sarmalayan bir atmosfere çağırıyor olacak. Yatak odanızda davetkar bir görünüm için…

Organik değişim
Doğada yer alan mavi rengin beyinde kimyasal değişiklikler yaparak vücudu çok rahatlattığı biliniyor. Yatak odasında konfor ve rahatlama hissini pekiştirmek için mavinin üst ve alt tonlarına yer verebilirsiniz.
www.housedoctor.dk.

Uykuya dalmadan önce…
Kitaplar kış akşamlarının en zevkli bölümlerinden biridir. Yatağın başucunda 50’ler stili bir mini kitaplık çok şık durabilir.
Kitaplık, Mudo Concept.

Yumuşak tonlar
Toprağın her türlü tonu yumuşak bir atmosfer elde etmenizi sağlayacaktır.
Yastık kılıfı, Tchibo.

Ekoseler
Ekose desenli yatak tekstilleri sıcaklık duygusunu pekiştirir. Sarı, bej, bordo, gri ve kahve tonları ideal birer seçim olabilir.
Camilo nevresim takımı, Karaca Home.

Dokulu yüzeyler
Zeminde kendinden dokulu kilim ve halıları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Pamuk, yün ve keçeden yapılanları etkiyi pekiştirir. Postlarla da görünümü zenginleştirmeniz mümkün.
Kilim, Zara Home.

Onsuz olmaz!
Battaniye ister uzanma koltuğunuzda ister yatağınızın üzerinde baş köşeyi hak ediyor.
Vera battaniye, İstikbal.

Hızlı dekorasyon şifreleri
1. Tekstil seçerken kalın ilmekli ya da kalın dokulu yüzeye sahip olanları tercih edin. Doğal liflerden yapılan tekstiller bu hissi çok daha çabuk verecektir.
2. Örgü, yapay kürk ve postlardan yapılan tamamlayıcılar davetkar ve sımsıcak bir yatak odası için rahatlıkla tercih edebilecekleriniz arasında.
3. Farklı kumaşları ve desenleri kombinleyerek bol miktarda ve kalın tabakalar oluşturacak şekilde kullanmanızda hiçbir sakınca yok.
4. Gri, mor, kahve ve mavinin koyu tonları güz yatak odaları için idealdir.

Yatak başına
Tekstiller mekana sıcaklık katmanın en pratik yollarından biri. Bu sebeple kalın kumaşlarla yatak başınıza bir cibinlik yapabilirsiniz.
Oka.

Kapı arkasında her zaman!
Yumuşacık sabahlıklarınız hep askıda ve hazır olmalı…
www.affari.se.

Sabah kahvesi…
Bir fincan sıcak kahve ve yumuşacık bir battaniye kışın olmazsa olmazları…

Aydınlatma seçimi
Kış mevsimine hazırlık yaparken yatak odasındaki aydınlatmalarınızla ilgili göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar var. Öncelikle aydınlatmayı nereden yapıyorsunuz? Tavandan mı, yerden mi yoksa duvar aplikleri mi kullanıyorsunuz? Işığın dalga halinde yayılmasını ve farklı ışık geçişleri yapmayı istiyorsanız birden fazla aydınlatma kaynağı kullanmaya özen gösterin. Tavandan yapılan aydınlatmalar genellikle yüksek miktarda ışık yayarlar. Aslında yatak odasında genel anlamda aydınlık bir ortam yaratmak için ve giysi dolaplarınızda da ekstra aydınlatmalar yoksa dolap içlerini aydınlatmak üzere böyle olmasında fayda var. Dimmerli anahtarlar kullandığınız taktirde tavan aydınlatmanızı da kısarak istediğiniz davetkar ortamı yaratabilirsiniz. Abajur, aplik ve lambaderlerde düşük voltajlı ampul seçenekleriyle sıcak bir ışık yaratmanız mümkün.

Yerden aydınlatma
Yerden aydınlatma ya da abajurlarla yapacağınız ışıklandırmayla daha loş ve davetkar bir ortam yaratabilirsiniz.

Kalın perdeler
Kalın ve koyu renkli fonlar hem ısıyı tutar hem de sıcak bir atmosfer yaratmanızı sağlar.
Çift kanat perde, Ikea.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.