İstikamet İskoçya, desenimiz ekose

0

Rengarenk ekoseler, geyik, at ve köpek figürleri, yünlü kumaşlar ve bolca ahşap dokularının önderliğinde dekorasyon istikametimizi İskoçya’ya çeviriyoruz.

Ekoseli porselen muglar ve pasta tabaklarıyla İskoç dokularını taşıdığınız sofranızda klasik shortbread ve bolca ev yapımı marmelata yer açın. lexington.com

Stile dair
• Ülkenin tarihini yansıtan motifler ve ekoseli kumaşlarla zenginleşiyor. Derin yeşillerden koyu grilere, kızılcık kırmızısından fırtına mavisi, malt ve karamele uzanan zengin bir renk paleti var.
• Desen tercihlerinizi balıksırtı, tüvit, dantel ve baklava motifi gibi arketip desenlerden yana kullanın.
• Kitaplığınızın raflarına şato anahtarları, devedikeni, boynuz ve kalkan bibloları serpiştirin. İkonik boyama tablolar William Morris baskılı duvar saatleri ve yastıklar da bu stilde öne çıkıyor.
• Maun, kestane ve meşe, İskoç stilinin değişmez ahşap seçenekleri. Bunlara ek olarak açık renk patine cilalı ürünlerle de zaman zaman farklı kombinasyonlar yaratabilirsiniz.
• Bronz ve kalayı sıcak ahşap tonlarıyla buluşturarak en gelenekselinden ışıltılı ve gösterişli bir İskoç evine sahip olun.
• Deri, nubuk ya da suni deri ürünlerle büyük ve pahalı mobilyalara yatırım yapmadan da İskoç etkisi yaratılabilir. Suni deri kaplı küçük saklama kutuları, antikacıdan alacağınız eksi tip birkaç oyuncak ve porselen biblo, metal çay kutuları, belki duvara asacağınız bir gayda… Stilin öne çıkan detayları.
• Bolca mum ve Kelt tasarımlı vazolar, toprak saksılar aksesuar seçeneklerinizin ilk sırasında bulunsun. Elbette porselen at biblolarını ve etekli askerler de…

Çok yönlü desen: Ekose
Çok yönlü ve her stile adapte edilebilen ekose az ama öz değişimler yaratır. Evinizin dekorasyonu hala tam olmamış gibi geliyorsa, yeterince derinlik hissi yaratmamış olabilirsiniz. Bir mekana boyut kazandırmanın en kolay ve etkili yolu desen seçimlerinde gizli. Ekoseliler pek çok farklı renk karışımı yaratmanızı, farklı ölçekleri karıştırmanızı sağlayan desenlerden. Perdeler, örtüler, yastık, nevresim takımları, hatta duvar kağıtlarında uygulayacağınız farklı ölçekte ekoseler mekanlarda çarpıcı ve dikkat çekici efektler yaratır.

Kullanırken dikkat!
Kareli, pötikare ve baklavalı gibi farklı çizgi seçeneklerinden sadece biri ya da ikisi kombinlenebilir. En zarif, göz yormayan ekoseyi seçmek için mekanın büyüklüğü ve mobilya seçimleriniz de önemli. Eğer tek ve büyük bir kanepe kullanıyorsanız bunu ekose kumaşla kaplayarak odak noktası yaratabilirsiniz. Ama diğer ögeleri düz kumaştan kullanın. Eve eklektik bir stil hakimse birden fazla ekose tipini birlikte kullanarak hacimlendirebilirsiniz. Aynı renk temasında değişik kalınlıkta ekoseler karmaşa yaratmadan birbirini tamamlar.

Arthouse duvar kağıdı, Koçtaş. Laura Ashley. Thibaurt duvar kağıdı, Lot.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.