İskandinav tarzı kullanışlı mutfak

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

İkea İç Mimarı Esra Parlakulaş, önce ev sahibi Melis Erbaşol ile görüştü. Mutfak balkon içeri alınarak büyütüldüğü için duvarlarda kod farkı ve tesisat problemi vardı. Düzenleme buna göre yapıldı. Eski mutfak yeterli depolama alanına sahip değildi. Bu nedenle açık, ferah ve tüm eşyaların düzenle yerleştirebileceği bir mutfak tasarlandı. Büyük bir tezgah alanı yaratıldı. Eviye ve ankastre ocağın bulunduğu alanda çekmeceli ünitelere yer verildi.  Pişirme alanının karşı duvarına atıştırmalıklar için bar tezgahı ve tabureleri yerleştirildi.

Tezgah
Mutfak tezgahı, yüzeyi zımparalanabilen ihtiyaç duyulursa işlem yapılabilen dayanıklı doğal malzemeden tercih edildi. Hamma tezgah.

Raflar
Beyaz raf ile, mutfak duvarı hem işlevsel hem de hareketli kılındı. Raflar taşıyıcı bağlantı ayakları sayesinde çok yer kaplamadan uygulanabiliyor. Raf altına yapıştırılan aynalar sayesinde mutfağa derinlik kazandırıldı. Ekby raf, Lots ayna.

Aksesuarlar
Çekmece içi düzenleyici yuvarlak köşeleri sayesinde kolayca temizleniyor. Variera çekmece içi düzenleyici.

Çekmece içi
Gizli çekmece sık kullanmılmayan mutfak aletlerini koymak için… Utrusta çekmece.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTO⁄ĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dergide bu ay

Nostalji ve huzurun buluştuğu ev