İskandinav stili – Doğal ve davetkar ev dekorasyonu

0

DOĞAL DAVETKAR

İskandinav tasarımına her zaman hayran olmuşumdur ve bu stili ne zaman araştırsam Kuzey Avrupa’ya göç etmek gelir içimden. Dünyada yaşanacak en güzel ülkelerde hep en üst sıralarda yer alan, Ikea’nın anavatanı İsveç’te ve diğer İskandinav ülkelerinde yaşam da evler de gerçekten bambaşka!

Rahatlığın ön planda olduğu cozy İskandinav evlerine pozitiflik, yaratıcılık ve kişisellik hakim. Aksesuarda abartıya kaçmayan bu evlerin çoğu dingin, temiz ve dengeli bir görünüme sahip.

İSKANDİNAV STİLİ DEKORASYON *

İskandinav stili dekorasyon Norveç, İsveç ve Danimarka’nın eşsiz manzaralarındaki nötr renklerin gündelik eskitme bir görünümle bir arada kullanılmasıyla hayata geçiyor.

Güneş ışığından yoksun uzun kış aylarıyla başa çıkabilmek için aydınlık ve ferah mekanlara ihtiyaç duyan İskandinavlar evlerinde beyazın tonları, bej, açık mavi ve doğal ahşap tonları kullanıyorlar. Zaman zaman kırmızı ve yeşil gibi daha çarpıcı renklere yer vererek doğal renklerin monotonluğunu da kırıyorlar.

Umage ev dekorasyon stili nedir? 7/24 işleyen yaşam Umage

Ev tekstili için seçtikleri kumaşlar da doğallıktan yana, pamuklu ve keten kumaşları tercih ediyorlar. Beyaz çizgili, kareli, floral desenli ev tekstilleri de sıkça karşımıza çıkıyor.

Sıcak, cozy ve davetkar evlerinde zamansız, fresh ve zarif tasarımlara yer veren İskandinavlar ham ahşap mobilyaları tercih ediyor. Yemek masalarında sandalye yerine banklar veya salonlarında banka benzeyen bol yastıklı sofalar dikkat çekiyor. Doğallıktan yana, gözü yormayan ve fonksiyonel tasarımlarla rahatlığın ön planda olduğu İskandinav evleri gerçekten ilham verici.

İSKANDİNAV STİLİ EV DEKORASYONUNDA FORM, FONKSİYON VE ESTETİK BİR ARADA *

1930’larda ortaya çıkan İskandinav tasarımı, insancıl bir modernizm yaklaşımıyla fonksiyonellik, pratiklik ve formların sofistike sadeleşmesiyle tasarım dünyasında ayrışmayı başardı. İskandinav tasarımcılar hayatın kalitesini artırmak için herkese hitap edebilecek uygun fiyatlı ürünler yaratma felsefesiyle tasarıma yön verdiler.

Fonksiyonel ve basit şıklık, doğadan ilham alan motifler, folk desenleri, yeşilin farklı tonları, hemen hemen her objede ahşap kullanımı İskandinav tarzının öne çıkan unsurları.

Modern bir yaşam alanında sıcacık detaylarla keyifli ve dinlendirici bir atmosfer yaratılmış. Beyaz renk ve ahşap mobilyalarla yaratılan doğal ve dingin alanlara, kırmızı ve sarı gibi sıcak renklerle keyifli detaylar kazandırılmış.

Lagom stili ev dekorasyonu – Kararında yaşam: Lagom

BASİT AMA ETKİLİ VE RUHU OLAN MEKANLAR *

Son derece basit ve dingin ama bir o kadar da etkili ve ruhu olan İskandinav stilinde yaşam alanları yaratmak istiyorsanız; ham yada beyaz renklere boyanmış geniş ahşap yer döşemelerinin üzerine çizgili halılar atabilirsiniz. Bol ışık, duvarlarda ve ev tekstilinde canlı renkler, büyük cam vazolar içinde yeşil bitkiler, sade çizgileri olan doğal malzemelerle üretilmiş mobilyalarla evinizde İskandinav tarzını yaşatabilirsiniz.

İskandinav stili dekorasyon nedir? İşte en yalın haliyle İskandinav tarz

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.